January 30, 2023, 8:33 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

টিএমচিৰ নেতাক হত্যাৰ পিছতে পশ্চিমবংগত জীৱন্তে জ্বলাই হত্যা ৭ জনক, মমতাক সমালোচনা বিজেপি-কংগ্ৰেছৰ

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, March 22, 2022
  • 80 Time View

সোমবাৰে পশ্চিমবংগৰ বীৰভূম জিলাত কেইবাটাও পৰিয়ালৰ ঘৰ জ্বলাই কমেও ৭জন লোকক জীৱন্তে জ্বলাই হত্যা কৰাৰ ঘটনাই তীব্ৰ চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি কৰিছে। আৰক্ষীয়ে তদন্ত আৰম্ভ কৰি ১১গৰাকী লোকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে। বীৰভূমৰ তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ (টিএমচি) এজন নেতাক হত্যা কৰাৰ পিছতে এই ঘটনা সংঘটিত হয়। বীৰভূমৰ ৰামপুৰহাট চহৰৰ উপকণ্ঠস্থিত বগটুই গাঁৱত উত্তেজিত জনতাই সোমবাৰে নিশা ১০-১২টা ঘৰত অগ্নিসংযোগ কৰে৷ আজি পুৱা এটা ঘৰৰ পৰা ৭টা মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰা হয়। পশ্চিমবংগৰ ডিজিপি মনোজ মালৱীয়ই কয় যে এটা বিশেষ অনুসন্ধান দল (এছআইটি) গঠন কৰা হৈছে। সোমবাৰে অঞ্চলটোৰ বৰশাল গাঁৱৰ টিএমচিৰ পঞ্চায়তৰ উপ-প্ৰধান ভাদু শ্বেখৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ হয়। তদন্ত চলি থকাৰ সময়তে উত্তেজিত লোকে অগ্নিকাণ্ডৰ ঘটনা সংঘটিত কৰে। ঘটনা সন্দৰ্ভত পশ্চিমবংগৰ ডিজিপি মনোজ মালৱীয়ই আৰু কয় যে নিশা টিএমচি নেতা বাহাদুৰ শ্বেখৰ হত্যাৰ খবৰ পোৱাৰ এঘণ্টা পিছত ওচৰৰ ৭-৮ টা ঘৰত জুই লগোৱা হৈছিল। ঘটনা সন্দৰ্ভত ১১ জন লোকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে। সংশ্লিষ্ট এছডিপিঅ’ আৰু ৰামপুৰহাটৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত আৰক্ষী বিষয়াসকলক পদৰ পৰা আঁতৰাই কৰা হৈছে। পুৱা এটা ঘৰৰ পৰা ৭ টা মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰা হৈছে। যদিও ঘটনাটো শাসকীয় দলৰ দুটা গোটৰ মাজত প্ৰতিদ্বন্দ্বিতাৰ পৰিণাম বুলি অভিযোগ কৰা হৈছিল৷ টিএমচিৰ সাধাৰণ সম্পাদক কুনাল ঘোষে টুইট কৰি কয় যে ঘটনাটোৰ ৰাজনীতিৰ সৈতে কোনো সম্পৰ্ক নাই। অগ্নিকাণ্ডৰ ঘটনাত স্থানীয় লোকৰ মৃত্যু দুখজনক। কিন্তু এই ঘটনাটোৰ কোনো ৰাজনৈতিক সম্পৰ্ক নাই। এইটো এটা স্থানীয় গাঁৱৰ বিবাদ। হত্যা কৰা পঞ্চায়তৰ উপ-মুৰব্বী জন এজন চৰ্চিত ব্যক্তি আছিল আৰু তেওঁৰ মৃত্যুত গাওঁবাসী উত্তেজিত হৈ হিংসাৰ আশ্ৰয় লয়৷ অগ্নিকাণ্ডৰ ঘটনাটো নিশা সংঘটিত হৈছিল কিন্তু আৰক্ষী আৰু অগ্নি নিৰ্বাপক বাহিনীয়ে তাৎক্ষণিক ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিছিল বুলিও কয় কুনাল ঘোষে। বীৰভূম জিলাৰ এজন আৰক্ষী বিষয়াই কয় যে ভাদু শ্বেখৰ ভায়েক বাবৰ শ্বেখক এবছৰ আগতে একেখন গাঁৱতে গুলীয়াই হত্যা কৰা হৈছিল।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে