July 2, 2022, 1:25 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি দেৱৰাজ ৰয় কলেজত “অসমীয়া গদ্যৰ গতিপথ” শীৰ্ষক মনোজ্ঞ বক্তৃতা অনুষ্ঠান কমতাপুৰ অটোনমাচ কাউঞ্চিলৰ সচিবালয় ভৱনৰ আনুষ্ঠানিক ভাবে মুকলি কমনৱেলথ গেমছত খেলাৰ যোগ্যতা অৰ্জন শিৱসাগৰৰ জীয়ৰী পপী হাজৰিকাই গোৱালপাৰাত অসম আৰক্ষীৰ সঞ্চালক প্ৰধান ভাস্কৰজ্যোতি মহন্তৰ বিশেষ শিশু আৰক্ষী গোটৰ শুভ উদ্বোধন প্ৰথম খোজতে উন্নত ফলাফল পৰমাইভেটি জাতীয় বিদ্যালয়ৰ স্বামী স্ত্ৰীৰ চিপ লৈ আত্মহত্যা বিশিষ্ট সমাজকৰ্মী প্ৰতাপ বৰদলৈৰ পৰলোক নগাঁওত বন্যাৰ্তক বান সাহায্য বিতৰণ কানহায়ালাল হত্যাকাণ্ডৰ তদন্তৰ দায়িত্ব NIAক প্ৰদান কামৰূপ জিলা পথ সুৰক্ষা সমিতিৰ বৈঠক সম্পন্ন

জৰ্জ বৰদলৈৰ আত্মহত্যা কাণ্ডঃ ভুৱা গোচৰৰে হাৰাশাস্তি, ডনবস্ক বিশ্ববিদ্যালয়ৰ ফাডাৰক গ্ৰেপ্তাৰ

Reporter Name
  • Update Time : Monday, May 23, 2022
  • 42 Time View

আজি চিপ লৈ থকা অৱস্থাত উদ্ধাৰ হোৱা ৰাজ্যখনৰ বিশিষ্ট ব্যৱসায়ী জৰ্জ বৰদলৈৰ আত্মহত্যা কাণ্ডৰ সৈতে এগৰাকী ফাডাৰৰ নাম জড়িত হৈ পৰিছে৷ ডনবস্ক বিশ্ববিদ্যালয়ৰ ফাডাৰ ষ্টিফেন মাৰ্কেৰ নাম সাঙোৰ খাইছে আত্মহত্যা কাণ্ডত৷ ইতিমধ্যে ফাডাৰক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে অসম আৰক্ষীয়ে৷ আজি সোণাপুৰৰ ঘৰত উদ্ধাৰ হৈছিল বিশিষ্ট ব্যৱসায়ী জৰ্জ বৰদলৈৰ মৃতদেহ৷

জৰ্জ বৰদলৈয়ে এখন চুইচাইড নোট লিখি আত্মহনন কৰিছিল৷ এই নোটত উল্লেখ আছিল ফাডাৰ ষ্টিফেন মাৰ্কেৰ নাম। ষ্টিফেন মাৰ্ক হৈছে ডনবস্ক বিশ্ববিদ্যালয়ৰ ফাডাৰ৷ ডনবস্ক বিশ্ববিদ্যালয়ৰ ফাডাৰক আত্মহত্যাৰ বাবে দায়ী কৰি জৰ্জ বৰদলৈয়ে চুইচাইড নোট লিখে। সোণাপুৰ আৰক্ষীয়ে আটক কৰিছে ফাডাৰক। সোণাপুৰৰ বিশিষ্ট ব্যৱসায়ী আছিল জৰ্জ বৰদলৈয়ে নোটত ভুৱা গোচৰ তৰি হাৰাশাস্তি কৰাৰ অভিযোগ কৰাৰ বাবে আত্মহত্যা কৰিবলৈ বাধ্য হোৱা বুলি কয়৷

অসমৰ প্ৰতিষ্ঠিত ব্যৱসায়ী জৰ্জ বৰদলৈৰ গুৱাহাটীৰ সমীপৱৰ্তী সোণাপুৰৰ বাসগৃহত আজি চিপ লৈ থকা অৱস্থাত মৃতদেহ উদ্ধাৰ হয়৷ কৃষি আৰু থলুৱা প্ৰযুক্তিৰে পৰ্যটন উদ্যোগ গঢ়ি তোলা বৰদলৈয়ে নিজৰ বাসগৃহত আত্মহনন কৰে৷ সোণাপুৰৰ প্ৰথমখন ‘হাইৱে’ ঢাবাৰ প্ৰতিষ্ঠাতা জৰ্জ বৰদলৈ অসমৰ থলুৱা অটো মোবাইলছৰ ব্যৱসায়ী হিচাপেও পৰিচিত আছিল৷ বৰদলৈ তেজপুৰৰ আহি গুৱাহাটীত প্ৰতিষ্ঠিত হৈছিল আৰু উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ আটাইকেইখন ৰাজ্যৰ সৈতে ব্যৱসায়ীক সম্বন্ধ গঢ়ি তুলিছিল৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে