February 9, 2023, 1:15 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

জীয়াঢলত হেৰাই যোৱা ২ যুৱকৰ এজনৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ

Reporter Name
  • Update Time : Monday, August 24, 2020
  • 96 Time View

ধেমাজিঃ অৰুণাচল প্ৰদেশত জীয়াঢল নৈত যোৱা শনিবাৰে নিখোজ হোৱা দুজন যুৱকৰ এজনৰ মৃতদেহ দেওবাৰে বৰ্মনগাঁৱৰ ওচৰত নদীত উপঙি থকা অৱস্থাত উদ্ধাৰ হৈছে। মৃতদেহ উদ্ধাৰ হোৱা যুৱকজনক অৰিন্দম বৰুৱা(২৫) বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে।

জানিব পৰা মতে, ধেমাজি চহৰৰ ৫ জনকৈ যুৱকে শনিবাৰে অৰুণাচল প্ৰদেশৰ জীয়াঢলমুখলৈ গৈছিল। তাতেই অৰিন্দম আৰু তেওঁৰ বন্ধু ভূপেন্দ্ৰ নৰহ(২৪) পানীত পৰি নিখোজ হৈ পৰে।

যুৱক দুজনে জীয়াঢল নৈৰ উজনি অংশত সাঁতুৰি গভীৰ অংশত প্ৰৱেশ কৰাৰ লগে লগেই নৈখনৰ প্ৰবল সোঁতে দুয়োজনকে উটুৱাই লৈ যায়। এনডিআৰএফৰ এটা দল ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হৈ নদীখনত উদ্ধাৰ অভিযান চলায় যদিও তেওঁলোকৰ প্ৰচেষ্টা ব্যৰ্থ হয়। অৱশেষত দেওবাৰে এজনৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ হয়।

ধেমাজিৰ ৰতনপুৰৰ স্থায়ী বাসিন্দা অৰিন্দমে বি টেক ডিগ্ৰী সমাপ্ত কৰাৰ পাছত দিল্লীত কৰ্তব্যৰত হৈ আছিল। কৰ’নাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত কিছুদিন পূৰ্বে ঘৰলৈ আহিছিল অৰিন্দম। আনহাতে, ভূপেন্দ্ৰ নৰহ হৈছে জৱাহৰলাল নেহৰু বিশ্ববিদ্যালয়ৰ ফাইনেল ছেমিষ্টাৰৰ ছাত্ৰ।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে