February 6, 2023, 8:39 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

জিলা সত্ৰ ন্যায়াধীশৰ কৰ্মচাৰীৰ আত্মাহনন, উদ্ধাৰ চুইচাইড নোট

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, July 13, 2022
  • 39 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ গোৱালপাৰাত অঘটন। জিলা সত্ৰ ন্যায়াধীশৰ কৰ্মচাৰীৰ আত্মাহনন। উদ্ধাৰ চুইচাইড নোট । সন্দেহৰ আঙুলি ন্যায়াধীশ গৰাকীৰ বিৰুদ্ধে। জানিব পৰা মতে গোৱালপাৰা আদালতৰ জিলা সত্ৰ ন্যায়াধীশ শৰ্মিলা ভূঞাৰ অস্থায়ী কৰ্মচাৰী লোহিত দাসে হঠাৎ যোৱা সোমবাৰৰ পৰা নিৰুদ্দেশ হৈছিল। তাৰ পিছৰ পৰাই লোহিতক বিভিন্ন স্থানত বিচাৰি ফুৰিছিল পৰিয়ালৰ লোকে। আনকি স্বামীক বিচাৰি ন্যায়াধীশ গৰাকীৰ বাসভৱনত উপস্থিত হয় লোহিতৰ পত্নী। কিন্তু ন্যায়াধীশ গৰাকীয়ে গেটৰ সন্মুখৰ পৰাই অপমান কৰি খেদি পঠিয়াই বুলি অভিযোগ উত্থাপন কৰে লোহিতৰ পত্নীয়ে ।।

ইপিনে আজি ব্ৰক্ষ্মপুত্ৰ নদীৰ পাৰত লোহিতৰ চাইকেলখন লগতে চুইচাইড নোট উদ্ধাৰ হয় ।।
চুইচাইড নোটত জিলা সত্ৰ ন্যায়াধীশ শৰ্মিলা ভূঞাৰ মানসিক নিৰ্যাতনৰ বাবে আত্মহত্যা কৰিবলৈ বাধ্য হোৱা বুলি অভিযোগ লিপিবদ্ধ কৰা আছে ।উল্লেখযোগ্য যে লোহিত এগৰাকী ঋণগ্ৰাস্থ লোক । ঋণ পৰিশোধ কৰিবৰ বাবে তেওঁ কামত বৰ্তি থকাটো খুবেই প্ৰয়োজন কিন্তু প্ৰতি মুহূৰ্ততে ন্যায়াধীশ গৰাকীয়ে কামৰ পৰা বাহিৰ কৰি দিয়াৰ ধমকী-ভাবুকি দিয়াৰ উপৰিও বহু ধৰণে মানসিক নিৰ্যাতন চলায়। ফলত মানসিক ভাবে ভাগি পৰে লোহিত। কামত ৰাখিবলৈ ন্যায়াধীশ গৰাকীক কাকুতি মিনতিও কৰিছিল বুলি জানিবলৈ দিয়ে লোহিতৰ পত্নীয়ে ।।
ইতিমধ্যে এচ ডি আৰ এফ বাহিনীয়ে লোহিত বিচাৰি উদ্ধাৰ অভিযান অব্যাহত ৰাখিছে

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে