February 2, 2023, 6:03 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁৱৰ কুজিদাঁহত ক্ৰিকেট কৰ্মশালাৰ আয়োজন বৰ্ষাপাৰাত এ আৰ ৰহমানৰ সৈতে গীত গালে অসমৰ জীয়ৰী অন্তৰা নন্দীয়ে কি আছে নীলমণি ফুকনৰ গোপন পত্ৰত? আজিৰে পৰা গুৱাহাটীত আৰম্ভ G20 ৰ বৈঠক প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল

জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, January 24, 2021
  • 1068 Time View

জামুগুৰিহাটঃ উত্তৰ পাৰৰ অন্যতম পুৰণি উচ্চ শিক্ষানুষ্ঠান তথা শোণিতপুৰ জিলাৰ জামুগুৰিহাটৰ একমাত্ৰ উচ্চ শিক্ষানুষ্ঠান ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়, ১৯৬৩ চনত প্ৰতিষ্ঠা হোৱা ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালত শনিবাৰে দিনযোৰা কাৰ্য্যসুচীৰে অনুষ্ঠিত হয় প্ৰাক্তন ছাত্ৰ ছাত্ৰী সন্মিলন৷ মহাবিদ্যালয়ত অধ্যয়ন কৰি জীৱন-জীৱিকাৰ তাড়নাত বিভিন্ন ক্ষেত্ৰত নিয়োজিত হৈ আছে প্ৰাক্তন ছাত্র ছাত্ৰী সকল। মহাবিদ্যালয়খনত অধ্যয়ন কৰাৰ আপাহতে গঢ়ি উঠা বন্ধুত্ববোৰ সময়ে ধুলিসাৎ কৰি পেলাব খুজিলেও পুনৰ এই সন্মিলনে সকলোকে সেই দিনবোৰ মনত পেলাই দিলে৷ শনিবাৰে মহাবিদ্যালয়ৰ প্ৰাংগণত মহাবিদ্যালয়খনত জন্ম লগ্নৰে পৰা অধ্যয়ন কৰি যোৱা প্ৰাক্তন ছাত্র ছাত্ৰী সকলক লৈ আয়োজন কৰা ‘প্ৰাক্তন ছাত্ৰ ছাত্ৰী সন্মিলন’ত পুৱা ৯ বজাত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ ছাত্ৰীৰ পঞ্জীয়নেৰে দিনযোৰাকৈ আয়োজন কৰা এই সন্মিলনত মুলসভা, মুকলি চ’ৰাকে ধৰি কেইবাটাও গাম্ভীৰ্যপূৰ্ণ কাৰ্যসূচী অনুষ্ঠিত হয়। সন্মিলনত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ হিচাপে উপস্থিত থাকি বিহু গাই নাচি-বাগি স্মৃতি ৰোমন্থন কৰি নষ্টালজিক হৈ পৰে চতিয়া সমষ্টিৰ বিধায়ক পদ্ম হাজৰিকাৰ লগতে বেহাৰবাৰী আউট পষ্টৰ প্ৰযোজক মনোজ শইকীয়া,অভিনেতা দেৱানন্দ শইকীয়া প্ৰমুক্ষে কৰি বহুজনে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে