January 30, 2023, 4:43 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

জাপানত ৭. প্ৰাবল্যৰ ভূমিকম্প, ২০ লাখ লোক ডুব গৈছে এন্ধাৰত

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, March 16, 2022
  • 114 Time View

বুধবাৰে নিশা পূৱ জাপানত ৭.৩ প্ৰাবল্যৰ ভূমিকম্প অনুভূত হয়৷ যাৰ ফলত জাপানৰ ৰাজধানী টকিঅ’ত এক আতংকৰ সৃষ্টি হৈছে। জাপানৰ বতৰ বিজ্ঞান সংস্থাই উত্তৰ-পূব উপকূলৰ কিছু অংশত চুনামি সতৰ্কতা জাৰি কৰিছে। ভূমিকম্পৰ কেন্দ্ৰস্থল ফুকুশিমা অঞ্চলৰ উপকূলৰ পৰা ৬০ কিলোমিটাৰ গভীৰতাত আছিল। নিশা ১১ঃ৩৬ বজাত ভূমিকম্প হোৱাৰ লগে লগে উপকূলৰ কিছু অংশৰ বাবে চুনামি ঢৌৰ বাবে সতৰ্কবাণী জাৰি কৰা হৈছে।

ভূমিকম্পৰ ফলত কোনো প্ৰাণহানি বা সম্পত্তিৰ ক্ষতি হোৱাৰ কোনো খবৰ পোৱা হোৱা নাই। কিন্তু ২০ মিলিয়নতকৈও অধিক ঘৰত বিদ্যুতৰ সংযোগ ব্যাহত হোৱাত এন্ধাৰে আৱৰি ধৰিছে। বিদ্যুৎ যোগান কোম্পানী টেপকোৱে কয় যে টকিঅ’ৰ প্ৰায় ৭ লাখ ঘৰ পোহৰ নাই৷

টেপকোৱে টুইট কৰি কয় যে ফুকুশিমা পাৰমাণৱিক প্ৰকল্পত অভিযানৰ তদন্ত কৰি আছে। ১১ বছৰ আগতে ২০১১ চনৰ ১১ মাৰ্চত পূব উপকূলত ৯.০ প্ৰাবল্যৰ ভূমিকম্প আৰু চুনামিৰ পিছত প্ৰকল্পটোৰ কাৰ্যকলাপ বন্ধ কৰি দিয়া হৈছিল।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে