February 8, 2023, 8:07 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

জাজৰিৰ বগৰিগুৰি লালুং গাঁৱত ৰন্ধন গেছৰ মূল্যবৃদ্ধিৰ প্ৰতিবাদ মহিলাৰ

Reporter Name
  • Update Time : Friday, July 8, 2022
  • 40 Time View

বেবেজীয়াঃ নগাঁও আৰু মৰিগাঁও জিলাৰ সীমান্তবৰ্তী জাজৰিৰ বগৰিগুৰি লালুং গাঁৱত শুকুৰবাৰে ৰন্ধন গেছৰ মূল্যবৃদ্ধিৰ প্ৰতিবাদত ৰাজপথলৈ ওলাই আহে নাৰী সমাজ৷ আচলতে, সদৌ অসম প্ৰগতিশীল নাৰী সন্থাৰ দলংঘাট ব্লক সমিতিৰ আহ্বানত এক বিক্ষোভ কাৰ্যসূচী ৰূপায়ণ কৰা হয়৷ বগৰিগুৰি লালুং গাঁও ৰংগমঞ্চত ৰূপায়িত এই প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচীত অৰ্ধ শতাধিক মহিলাই ভাগ লৈ হাতে হাতে বেনাৰ, ফেষ্টুন আদি লৈ “মূল্যবৃদ্ধি ৰোধ কৰক”, “গেছ চিলিণ্ডাৰৰ মূল্য হ্ৰাস কৰক”, “বিজেপি চৰকাৰ হায় হায়”, “প্ৰগতিশীল নাৰী সন্থা জিন্দাবাদ” আদি শ্ল’গান দি পৰিবেশ উত্তাল কৰি তোলে৷ কাৰ্যসূচীত প্ৰগতিশীল নাৰী সন্থাৰ দলংঘাট ব্লক সমিতিৰ উপ-সভানেত্ৰী উমা পাটৰ আৰু সম্পদিকা আয়েফা বেগম উপস্থিত থাকি ৰন্ধন গেছৰ পুনৰ মূল্যবৃদ্ধিয়ে দৰিদ্ৰ শ্ৰেণীৰ সৰ্বসাধাৰণ লোকসকলক অতি সংকটৰ ফালে ঠেলি দিছে বুলি মন্তব্য কৰি কয় যে- বৰ্তমান কেন্দ্ৰ আৰু ৰাজ্যৰ দুয়োখন চৰকাৰেই জনবিৰোধী আৰু দুখীয়া বিৰোধী চৰকাৰ। ক’ভিডৰ পাছতেই অসমৰ সংহাৰী বান পানীয়ে কৃষি আৰু শ্ৰমজীৱি ৰাইজৰ জীবিকাৰ পথ বন্ধ কৰি পেলাইছে। বাসগৃহ আৰু সম্পত্তি বিনষ্ট হোৱাৰ লগতে গৰাখহনীয়াই বহু পৰিয়ালক গৃহহীন কৰিলে। তথাপি বজাৰত খাদ্য সামগ্ৰীৰ তীব্ৰ মূল্যবৃদ্ধিৰ পিছতো চৰকাৰৰ কোনো নিয়ন্ত্ৰণ নাই। এনে সময়তে ভূতৰ ওপৰত দানহ পৰাদি ৰন্ধন গেছৰ পুনৰ মূল্যবৃদ্ধিয়ে জনগণৰ ওপৰত মাধমাৰ শোধাইছে৷ চৰকাৰৰ এনে স্থিতিয়ে ইয়াকে প্ৰতিপন্ন কৰিছে যে বিজেপি চৰকাৰ হৈছে কোম্পানীৰ আজ্ঞাবাহী চৰকাৰ৷ সাধাৰণ গৰীৱ শ্ৰেণীৰ চৰকাৰ নহয়। সেয়ে দাম কমাব নোৱাৰা মোদীক গাদী এৰিবলৈ নাৰী সংগঠনটোৰ নেত্ৰী দুগৰাকীয়ে দাবী জনায়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে