February 1, 2023, 10:14 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

জম্মু-কাশ্মীৰৰ ছপিয়াত সংঘটিত বিতৰ্কিত সংঘৰ্ষত জৰিত সেনা জোৱানক দোষী সাব্যস্ত

Reporter Name
  • Update Time : Friday, September 18, 2020
  • 108 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ ভাৰতীয় সেনা জোৱানৰ এক সংঘৰ্ষক ভুল পোৱা বুলি প্ৰতিবেদন ওলোৱাৰ পিছতে সেনা আইনৰ অধীনত তদন্ত হ’ব৷ ১৮ জুলাইত জম্মু-কাশ্মীৰৰ ছপিয়াত সংঘটিত বিতৰ্কিত সংঘৰ্ষ কাণ্ডত জৰিত সেনা জোৱানক দোষী সাব্যস্ত কৰে৷ সেনাই কয় যে অভিযুক্ত জোৱানৰ বিৰুদ্ধে সেনা আইনৰ অনুসৰি অনুশাসনমূলক তদন্ত হ’ব৷ এক সংঘৰ্ষত তিনি সন্ত্ৰাসবাদী নিহত হোৱা বুলি দাবী কৰা হৈছিল৷ আনহাতে স্থানীয় লোক আৰু পৰিয়ালে অভিযোগ উত্থাপন কৰি কৈছিল যে এয়া ভুৱা সংঘৰ্ষ আছিল৷ নিহত তিনিজনে ভাতৃ হোৱাৰ লগতে ছপিয়াত শ্ৰমিক ৰূপে কাম কৰিছিল৷

সেনাৰ তৰফৰ তদন্ত আদালত মতে, সেনাই সশস্ত্ৰ বাহিনীৰ বিশেষ ক্ষমতা আইনৰ অধীনত লাভ কৰা বিশেষ ক্ষমতা উলংঘা কৰিছে৷ ৰক্ষা মন্ত্ৰালয়ৰ এগৰাকী প্ৰৱক্তাই কয় যে সেনাৰ দ্বাৰা কৰা অভিযানৰ তদন্ত সমাপ্ত কৰা হৈছে৷ তদন্তত পোৱা সংকেট মতে, সশস্ত্ৰ বাহিনীৰ বিশেষ সক্ষমতা আইনৰ অপ-ব্যৱহাৰ কৰাৰ লগতে উচ্চতম ন্যায়ালয়ে নিৰ্দেশনা উলংঘা হৈছে৷

অভিযোগ পোৱাৰ পিছতে সেনা আইনৰ অধীনত তদন্ত কৰা হৈছে৷ প্ৰাথমিক তদন্তত দোষী পোৱা গৈছে৷ সেইসকলৰ বিৰুদ্ধে অনুশাসনমূলক তদন্ত কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়া হৈছে৷ তদন্ত পোৱা তথ্য মতে তিনি অজ্ঞাত সন্ত্ৰাসবাদী ইমতিয়াজ আহমদ, অবৰাবৰ আহমদ আৰু মহম্মদ ইবৰাৰ আছিল৷ তেওঁলোক ৰজৌৰিত বসবাস কৰে৷ তেওঁলোকৰ সন্ত্ৰাসবাদীৰ সৈতে সংযোগ তদন্ত কৰাৰ লগতে মৰণোত্তৰ পৰীক্ষাৰ প্ৰতিবেদন পোৱাৰ পিছতে পুনৰ তদন্ত হ’ব পাৰে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে