May 25, 2022, 12:48 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

জম্মু-কাশ্মীৰৰ কুলগাম জিলাত গাড়ী চালকক নিচেই ওচৰৰ পৰা গুলীয়াই হত্যা

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, April 13, 2022
  • 23 Time View

বুধবাৰে জম্মু-কাশ্মীৰৰ কুলগাম জিলাত এগৰাকী চালকক নিচেই ওচৰৰ পৰা সন্ত্ৰাসবাদীয়ে গুলীয়াই হত্যা কৰে৷ কুলগামৰ কাক্ৰনগাঁৱৰ পেছাত চালক সতীশ কুমাৰ সিঙক গুলীয়াই হত্যা কৰে সন্ত্ৰাসবাদীয়ে। আক্ৰমণত গুৰুতৰভাৱে আহত হোৱাত স্থানীয় চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল যদিও মৃত্যুবৰণ কৰে। আৰক্ষীৰ মতে, সতীশৰ মূৰত অতি নিকট পৰিসৰৰ পৰা গুলী কৰা হৈছিল। কাশ্মীৰ আৰক্ষীয়ে জাৰি কৰা টুইটত কোৱা হৈছে যে কুলগামৰ বাসিন্দা সতীশ কুমাৰৰ চিকিৎসালয়ত মৃত্যু হৈছে। এই নিৰ্মম আক্ৰমণত জড়িত সন্ত্ৰাসবাদীসকলক শীঘ্ৰেই ব্যৱস্থা লোৱা হ’ব। অঞ্চলটোত সন্ত্ৰাসবাদীৰ সন্ধানত অভিযান আৰম্ভ কৰা হৈছে।

বুধবাৰৰ আক্ৰমণটো প্ৰব্ৰজনকাৰী শ্ৰমিক আৰু স্থানীয় সংখ্যালঘুসকলক লক্ষ্য কৰি লোৱাৰ এটা নতুন ঘটনা। এনে হত্যাকাণ্ড যোৱা বছৰৰ অক্টোবৰৰ পৰা আৰম্ভ হৈছিল৷ টাৰ্গেট কৰি লোৱা বেছিভাগেই প্ৰব্ৰজনকাৰী শ্ৰমিক৷ যিসকলে কামৰ সন্ধানত জম্মু আৰু কাশ্মীৰলৈ আহিছিল। অক্টোবৰত, পাঁচ দিনত সাতজন নাগৰিক নিহত হৈছিল৷ যাৰ ভিতৰত আছিল এজন কাশ্মীৰী পণ্ডিত, এজন শিখ আৰু আন দুজন লোক। যোৱা সপ্তাহত, উগ্ৰপন্থীসকলে শ্বপিয়ান জিলাৰ এজন কাশ্মীৰী পণ্ডিতক গুলীয়াই আহত কৰিছিল।

জম্মু-কাশ্মীৰৰ উপ-ৰাজ্যপাল মনোজ সিনহাই ঘটনাক গৰিহণা দিয়ে৷ কুলগামত অসামৰিক সতেশ কুমাৰ সিঙৰ ওপৰত সন্ত্ৰাসবাদী আক্ৰমণক তীব্ৰ গৰিহণা দি ঘৃণনীয় কাৰ্য্যত জড়িত সন্ত্ৰাসবাদীসকলক শীঘ্ৰেই ব্যৱস্থাৰ সন্মুখীন কৰা হ’ব আৰু এই দুখৰ সময়ত শোকসন্তপ্ত পৰিয়ালৰ প্ৰতি মোৰ সমবেদনা আৰু প্ৰাৰ্থনা জনাই উপ-ৰাজ্যপাল মনোজ সিনহাই৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে