January 30, 2023, 8:43 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

জম্মু-কাশ্মীৰৰ কুলগাম জিলাত গাড়ী চালকক নিচেই ওচৰৰ পৰা গুলীয়াই হত্যা

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, April 13, 2022
  • 52 Time View

বুধবাৰে জম্মু-কাশ্মীৰৰ কুলগাম জিলাত এগৰাকী চালকক নিচেই ওচৰৰ পৰা সন্ত্ৰাসবাদীয়ে গুলীয়াই হত্যা কৰে৷ কুলগামৰ কাক্ৰনগাঁৱৰ পেছাত চালক সতীশ কুমাৰ সিঙক গুলীয়াই হত্যা কৰে সন্ত্ৰাসবাদীয়ে। আক্ৰমণত গুৰুতৰভাৱে আহত হোৱাত স্থানীয় চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল যদিও মৃত্যুবৰণ কৰে। আৰক্ষীৰ মতে, সতীশৰ মূৰত অতি নিকট পৰিসৰৰ পৰা গুলী কৰা হৈছিল। কাশ্মীৰ আৰক্ষীয়ে জাৰি কৰা টুইটত কোৱা হৈছে যে কুলগামৰ বাসিন্দা সতীশ কুমাৰৰ চিকিৎসালয়ত মৃত্যু হৈছে। এই নিৰ্মম আক্ৰমণত জড়িত সন্ত্ৰাসবাদীসকলক শীঘ্ৰেই ব্যৱস্থা লোৱা হ’ব। অঞ্চলটোত সন্ত্ৰাসবাদীৰ সন্ধানত অভিযান আৰম্ভ কৰা হৈছে।

বুধবাৰৰ আক্ৰমণটো প্ৰব্ৰজনকাৰী শ্ৰমিক আৰু স্থানীয় সংখ্যালঘুসকলক লক্ষ্য কৰি লোৱাৰ এটা নতুন ঘটনা। এনে হত্যাকাণ্ড যোৱা বছৰৰ অক্টোবৰৰ পৰা আৰম্ভ হৈছিল৷ টাৰ্গেট কৰি লোৱা বেছিভাগেই প্ৰব্ৰজনকাৰী শ্ৰমিক৷ যিসকলে কামৰ সন্ধানত জম্মু আৰু কাশ্মীৰলৈ আহিছিল। অক্টোবৰত, পাঁচ দিনত সাতজন নাগৰিক নিহত হৈছিল৷ যাৰ ভিতৰত আছিল এজন কাশ্মীৰী পণ্ডিত, এজন শিখ আৰু আন দুজন লোক। যোৱা সপ্তাহত, উগ্ৰপন্থীসকলে শ্বপিয়ান জিলাৰ এজন কাশ্মীৰী পণ্ডিতক গুলীয়াই আহত কৰিছিল।

জম্মু-কাশ্মীৰৰ উপ-ৰাজ্যপাল মনোজ সিনহাই ঘটনাক গৰিহণা দিয়ে৷ কুলগামত অসামৰিক সতেশ কুমাৰ সিঙৰ ওপৰত সন্ত্ৰাসবাদী আক্ৰমণক তীব্ৰ গৰিহণা দি ঘৃণনীয় কাৰ্য্যত জড়িত সন্ত্ৰাসবাদীসকলক শীঘ্ৰেই ব্যৱস্থাৰ সন্মুখীন কৰা হ’ব আৰু এই দুখৰ সময়ত শোকসন্তপ্ত পৰিয়ালৰ প্ৰতি মোৰ সমবেদনা আৰু প্ৰাৰ্থনা জনাই উপ-ৰাজ্যপাল মনোজ সিনহাই৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে