February 6, 2023, 10:16 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

জনপ্ৰিয় ক্ৰিকেটাৰ সুৰেশ ৰাইনাৰ আত্মীয় হত্যাকাৰীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে পঞ্জাৱ আৰক্ষীয়ে

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, September 16, 2020
  • 92 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ সুৰেশ ৰাইনাৰ আত্মীয় হত্যাকাৰীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে পঞ্জাৱ আৰক্ষীয়ে৷ এই কথা খোদ উল্লেখ কৰিছে পঞ্জাৱৰ মুখ্যমন্ত্ৰী কেপ্টেইন অমৰিন্দৰ সিঙে৷ ধৃত তিনিও হত্যাকাৰী আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় কেইবাটাও লুট-পাট কাণ্ডত জৰিত থকাৰ অভিযুক্ত৷ পঞ্জাৱ আৰক্ষীৰ সঞ্চালক প্ৰধান দিনকৰ গুপ্তাই কয় যে এই ঘটনাৰ সৈতে ১৪ জন দুৰ্বৃত্ত জৰিত যদিও ১১ জন বৰ্তমানেও পলাতক৷

ব্যক্তিগত কাৰণত আইপিএল-২০২০ত অংশ গ্ৰহণ নকৰি দেশলৈ উভতি আহিছিল ভাৰতৰ ক্ৰিকেটাৰ সুৰেশ ৰাইনা৷ ২৯ আগষ্টত ডুবাইৰ পৰা চেন্নাই চুপাৰ কিংছৰ কেম্পৰ পৰা ভাৰতলৈ ৰাওনা হৈছিল৷ কিন্তু ৰাইনাই কেম্প এৰি অহাৰ কাৰণ ৰাজহুৱা কৰা নাছিল যদিও পৰিয়ালৰ লোকক আক্ৰমণ কৰি হত্যা কাৰ বাবেই কেম্প এৰি অহা বুলি সন্দেহ কৰা হয়৷

পঞ্জাৱৰ পাঠাকোটত দুৰ্বত্তৰ আক্ৰমণ সংঘটিত হয় ১৯ আগষ্টত৷ এই আক্ৰমণত সুৰেশ ৰাইনাৰ পেহাক নিহত হোৱাৰ লগতে পেহীয়েকৰ সংকটজনক অৱস্থা বুলি জানিব পৰা গৈছিল৷ ৰাইনাৰ পেহাকৰ ঘৰ হৈছে পাঠানকোটৰ থাৰিয়ালত৷ পাঠানকোটত পেহাকৰ পৰিয়াল বসবাস কৰি আহিছে৷ খবৰ মতে, ১৯ আগষ্টত অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰৰে সজ্জিত দুৰ্বত্তই আক্ৰমণ কৰিছিল সুৰেশ ৰাইনাৰ পেহাৰ ঘৰত৷

হস্পিতালত এই মুহূৰ্তত সুৰেশ ৰাইনাৰ পেহীয়েক মৃত্যুৰ সৈতে যুঁজ দিছিল৷ এই আক্ৰমণত মৃত্যু হৈছে পেহাক ৫৮ বছৰীয়া অশোক কুমাৰৰ৷ অশোক কুমাৰৰ দুই পুত্ৰ আছে৷ আক্ৰমণত দুই পুত্ৰও আহত হৈছে৷ অশোক কুমাৰৰ বৃদ্ধ পিতৃ-মাতৃও আহত হৈছে৷ প্ৰথম অৱস্থাত এই ঘটনাক গুৰুত্ব প্ৰদান কাৰ নাছিল স্থানীয় আৰক্ষী৷ যেতিয়া ক্ৰিকেটাৰ সুৰেশ ৰাইনাৰ আত্মীয় বুলি অৱগত হয় তেতিয়াই আৰক্ষীৰ জোৰদাৰ তদন্ত আৰম্ভ কৰে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে