February 2, 2023, 4:01 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

জনজাতিকৰণৰ দাবীত চৰ্চা, নগাঁৱৰ ডিমৌত আক্ৰাছুৰ বিশেষ সভা

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, June 5, 2022
  • 65 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ নগাওঁ জিলাৰ বেবেজীয়াৰ সমীপৰ ডিমৌ চাৰিআলিৰ চৰ্দাৰ বল্লভ ভাই পেটেল মজলীয়া বিদ্যালয়ত আক্ৰাছুৰ নগাওঁ জিলা সমিতিৰ উদ্যোগত এখনি বিশেষ সভা অনুস্থিত হয়। সভাত সভাপতিত্ব কৰে জিলা সমিতিৰ সভাপতি শিৱ প্ৰসাদ বৰাই। সভাত উপ সভাপতি পংকজ কুমাৰ বৰা, সাধাৰণ সম্পাদক অসীম বৰা, জয়ন্ত মাধৱ ডেকা, জিলা সদস্য ৰাজুমনি বৰা আৰু কেন্দ্ৰীয় সাংগঠনিক সম্পাদক ৰাতুল কুমাৰ ৰাজবংশীৰ উপস্থিতিত নগাঁও জিলাত আক্ৰাছুৰ আদৰ্শক গাঁৱে-ভূঞে প্ৰচাৰ কৰি কিদৰে শক্তিশালী কৰিব পাৰি তাৰ বিষয়ে আলোচনা কৰা হয়। উক্ত সভাতেই জিতু ডেকাক সভাপতি, চানু ডেকা আৰু অৰূপ ডেকাক সম্পাদক, গৌৰৱ কুমাৰ ডেকা, ধ্ৰুৱ কুমাৰ ৰাজা (মান্না) আৰু পৰেশ ডেকাক সহঃ সম্পাদক হিচাপে নিৰ্বাচন কৰি এখন শক্তিশালী আহ্বায়ক সমিতি গঠন কৰা হয়। সভাৰ শেষত সভাপতি শিৱপ্ৰসাদ বৰাই কোঁচ-ৰাজবংশী সম্প্ৰদায়ক জনজাতিকৰণৰ বাবে চৰকাৰৰ ওচৰত দাবী জনোৱাৰ লগতে অন্যান্য দাবীসমূহো নিস্পত্তি কৰিবৰ বাবে দাবী জনায়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে