February 2, 2023, 3:15 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

জটিল ৰোগত আক্ৰান্ত মেধৱী ছাত্ৰী শিখা মণি দাসক আৰ্থিক সাহায্য প্ৰদান ৰহা মহাবিদ্যালয়ৰ

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, June 9, 2022
  • 37 Time View

বেবেজীয়াঃ নগাঁও জিলাৰ ৰহা মহাবিদ্যালয়ৰ উচ্চতৰ মাধ্যমিক প্ৰথম বাৰ্ষিকৰ মেধাৱী ছাত্ৰী শিখা মণি দাস এক দুৰাৰোগ্য ৰোগত আক্ৰান্ত হোৱাৰ বাতৰিয়ে ৰহা মহাবিদ্যালয় পৰিয়ালক অতি ব্যথিত কৰিছে। অতি দৰিদ্ৰ পৰিয়ালৰ ছাত্ৰীগৰাকী তেজৰ কৰ্কট ৰোগত আক্ৰান্ত হৈ শেহতীয়াভাৱে গুৱাহাটী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ত চিকিৎসাধীন হৈ আছে। ৰহা মহাবিদ্যালয়ৰ পৰিয়ালৰ তৰফৰ পৰা ছাত্ৰীগৰাকীৰ আশু আৰোগ্য কামনা কৰাৰ লগতে তেওঁৰ চিকিৎসাত সহায়ক হোৱাকৈ কিছু আৰ্থিক সাহায্য প্ৰদান কৰা হয়। বুধবাৰে ৰহা মহাবিদ্যালয়ৰ অধ্যক্ষ আৰু উপাধ্যক্ষাৰ নেতৃত্বত যোৱা শিক্ষক তথা কৰ্মচাৰীৰ এটা গোটে শিখা মণি দাসৰ শ্ৰীমলা(গছপৰা)ৰ নিজা বাসভৱনত উপস্থিত হৈ পৰিয়ালৰ সদস্য সকলক মানসিক সাহস যোগোৱাৰ লগতে মহাবিদ্যালয়ৰ পৰিয়ালৰ হৈ অধ্যক্ষ ড° বেদ কুমাৰ চলিহাই ছাত্ৰীগৰাকীৰ মাতৃ মামণি দাসৰ হাতত কিছু আৰ্থিক সাহায্য প্ৰদান কৰে। ছাত্ৰীগৰাকীৰ পৰিয়ালে ৰহা মহাবিদ্যালয়ৰ এই পদক্ষেপৰ প্ৰতি কৃতজ্ঞতা প্ৰকাশ কৰে। এই সমগ্ৰ প্ৰক্ৰিয়াটোত ৰহা মহাবিদ্যালয়ৰ গোটটোক সংগ দিয়ে স্থানীয় শিক্ষক তথা সমাজকৰ্মী দীপক দাসে৷ ইফালে, ৰহা মহাবিদ্যালয়ৰ গোটটোৱে হৃদয়বান লোক সকলক শিখা মণি দাসৰ প্ৰতি সহানুভূতি আৰু আৰ্থিক সহাঁৰি আগবঢ়াবৰ বাবে আহ্বান জনাইছে। ইচ্ছুক ব্যক্তিসকলে ভাৰতীয় ষ্টেট বেংকৰ ৰহা শাখাত থকা শিখা মণি দাসৰ মাতৃ মামণি দাসৰ বেংক নং 34695906758, IFSC-SBIN0003201ত আৰ্থিক সাহায্য প্ৰদান কৰিব পাৰিব।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে