February 6, 2023, 10:26 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

ছোনিয়া-ৰাহুলৰ দুৰ্গ ৰায়বৰেলীত উৰিল বিজেপিৰ পতাকাঃ অদিতিয়ে কংগ্ৰেছৰ দুৰ্গ খহাই পদুম ফুলালে

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, March 10, 2022
  • 106 Time View

উত্তৰ প্ৰদেশৰ নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে কংগ্ৰেছ এৰি বিজেপিত যোগদান কৰা অদিতি সিঙে জয়লাভ কৰিছে। সমাজবাদী পাৰ্টিৰ প্ৰাৰ্থী ৰাম প্ৰতাপ যাদৱক ৰায়বৰেলী সদৰ আসনত ৭,১৭৫ টা ভোটত পৰাজিত কৰিছে। বিজেপিয়ে আজিলৈ এই আসনখনত একাউণ্ট খুলিব পৰা নাছিল৷ কিন্তু অদিতি সিঙৰ সহায়ত বিজেপিয়ে ইতিহাস ৰচিলে। অদিতি সিঙে মুঠ ১,০২,৪২৯ টা ভোট লাভ কৰিছিল৷ আনহাতে সমাজবাদী পাৰ্টিৰ ৰাম প্ৰতাপ যাদৱে ৯৫,২৫৪ টা ভোট লাভ কৰিছিল। কংগ্ৰেছৰ মনীষ চৌহানে ১৪,৯৫৪টা ভোট লাভ কৰি তৃতীয় স্থানত আছিল। ৰায়বৰেলীক কংগ্ৰেছৰ দুৰ্গ বুলি গণ্য কৰা হয়, কংগ্ৰেছ অধ্যক্ষ ছোনিয়া গান্ধী ৰায়বৰেলী লোকসভা আসনৰ পৰা সংসদৰ অধীনত। একেটা লোকসভা সমষ্টিত পৰা ৰায়বৰেলী সদৰ বিধানসভা আসনত বিজেপিৰ বিজয় ঐতিহাসিক। অৱশ্যে, যোৱাবাৰ কংগ্ৰেছৰ টিকটত জয়ী হোৱা অদিতি সিঙৰ বিজয়ৰ ব্যৱধান এইবাৰ যথেষ্ট হ্ৰাস পাইছে।

সকলোৰে দৃষ্টি আছিল উত্তৰ প্ৰদেশৰ নিৰ্বাচনৰ আটাইতকৈ চৰ্চিত আসনৰ ভিতৰত ৰায়বৰেলী সদৰ আসন। এতিয়ালৈ, আসনখন কংগ্ৰেছৰ আছিল৷ কিন্তু বিজেপিত কংগ্ৰেছ বিধায়ক অদিতি সিঙৰ যোগদানে কংগ্ৰেছক ইয়াৰ দুৰ্গত এক ডাঙৰ আঘাত দিছিল। ২০১৭ চনত, কংগ্ৰেছ প্ৰাৰ্থী অদিতি সিঙে বহুজন সমাজ পাৰ্টিৰ মহম্মদ শ্বাহবাজ খানক ৮৯,১৬৩ টা ভোটৰ ব্যৱধানত পৰাজিত কৰিছিল৷ আনহাতে বিজেপি তৃতীয় স্থানত আছিল। ২০১২ চনত পিচ পাৰ্টিৰ টিকটত বিজয়ী হোৱা অখিলেশ সিঙে ইয়াৰ পৰা একেৰাহে পঞ্চমবাৰৰ বাবে বিধায়ক হৈছিল।

ৰায়বৰেলী আসনৰ বাবে ১৪ জন প্ৰাৰ্থী আছিল৷ যাৰ ভিতৰত ১৩ জন পুৰুষ আৰু এগৰাকী মহিলা আছিল। অদিতি সিঙৰ সন্মুখত সমাজবাদী দলে ৰাম প্ৰতাপ যাদৱক প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰদান কৰিছিল৷ আনহাতে বিএছপিয়ে মহম্মদ আশ্ৰাফক প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰদান কৰিছিল। অদিতি সিঙৰ প্ৰস্থানৰ পিছত কংগ্ৰেছে মনীষ সিং চৌহানৰ ওপৰত বাজি মাৰিছিল। চতুৰ্থ পৰ্যায়ত ৰায়বৰেলী সদৰ আসনত নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হৈছিল। অদিতি সিঙে ৰায়বৰেলীত বিজয়ী হয়। আনহাতে, কংগ্ৰেছ প্ৰাৰ্থী মনীষ চৌহান তৃতীয় স্থানত আছিল। কংগ্ৰেছে নিজৰ দুৰ্গত ১০ শতাংশ ভোটও লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই।

ইয়াৰ পূৰ্বে, অদিতি সিঙে ২০১৭ চনত প্ৰথমবাৰৰ বাবে প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰিছিল৷ যেতিয়া তেওঁ কংগ্ৰেছৰ টিকটত নিৰ্বাচনী খেলপথাৰত প্ৰৱেশ কৰিছিল আৰু বিজেপি-মোদী ঢৌৰ স্বত্বেও জয়ী হৈছিল। কিন্তু, ২০১৯ চনৰ পৰা, অদিতিয়ে কংগ্ৰেছ দলৰ বিৰুদ্ধে কথা কবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল৷ অৱশেষত বিজেপিত যোগদান কৰিছিল। অদিতি প্ৰবীণ বাহুবলী নেতা অখিলেশ সিঙৰ কন্যা। অদিতি সিঙৰ জন্ম ১৯৮৭ চনৰ ১৫ নৱেম্বৰত লক্ষ্ণৌত হৈছিল। আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ডিউক বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা মেনেজমেণ্ট অধ্যয়ন কৰিছিল৷ ৰাজনৈতিক উত্তৰাধিকাৰ দখল কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল আৰু ৰায়বৰেলী সদৰৰ পৰা নিৰ্বাচিত হৈ বিধানসভাত উপস্থিত হৈছিল। অদিতি সিঙে২১ নৱেম্বৰ, ২০১৯ তাৰিখে পঞ্জাৱৰ কংগ্ৰেছ বিধায়ক অঙ্গদ সিঙৰ সৈতে বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হৈছিল।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে