January 31, 2023, 9:17 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

ছত্তীছগড়ৰ ৰায়পুৰ বিমানবন্দৰত অৱতৰণৰ সময়তে ভূপতিত হেলিকপ্টাৰ, দুই পাইলটৰ মৃত্যু

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, May 12, 2022
  • 89 Time View

ছত্তীছগড়ৰ ৰায়পুৰ বিমানবন্দৰত এখন হেলিকপ্টাৰ দুৰ্ঘটনাত পতিত হৈ দুই পাইলটৰ মৃত্যু হয়। পাইলট এপি শ্ৰীবাস্তৱ আৰু কেপ্টেইন গোপাল কৃষ্ণ পাণ্ডা হেলিকপ্টাৰত আছিল। দুৰ্ঘটনাৰ গুৰুতৰভাৱে আঘাতপ্ৰাপ্ত দুই পাইলটক ৰায়পুৰৰ ৰাম কৃষ্ণ চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল। কেপ্টেইন গোপাল কৃষ্ণ পাণ্ডা আৰু কেপ্টেইন এপি শ্ৰীবাস্তৱ নিহত হয়। ৰামকৃষ্ণৰ চিকিৎসালয়ে দুয়োজনৰে মৃত্যু নিশ্চিত কৰিছে৷ চিকিৎসালয় প্ৰশাসনে নিশ্চিত কৰিছে যে তেওঁলোক দুয়োকে আইচিইউৰ পৰা বাহিৰলৈ লৈ যোৱা হৈছে আৰু মৃতদেহৰ এটা পঞ্চনামা প্ৰস্তুত কৰা হৈছে৷ মৰণোত্তৰ পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰেৰণ কৰা হৈছে। দুৰ্ঘটনাত হেলিকপ্টাৰখন সম্পূৰ্ণৰূপে ক্ষতিগ্ৰস্ত হয়৷ অৱশ্যে দুৰ্ঘটনাৰ কোনো কাৰণ এতিয়াও প্ৰকাশ কৰা হোৱা নাই। ছত্তীছগড়ৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ভূপেশ বাঘেলেও ঘটনাৰ পিছতে টুইট কৰি শোক প্ৰকাশ কৰিছে। ৰাজ্য চৰকাৰৰ হেলিকপ্টাৰখন নিশা প্ৰায় ৯.১০ বজাত ৰায়পুৰ বিমানবন্দৰত দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হয়। অনুশীলনৰ সময়ত উভতি অহাৰ সময়তে হেলিকপ্টাৰ দুৰ্ঘটনাত পতিত হয়৷ জুই লাগি দুৰ্ঘটনা সংঘটিত হৈছিল। হেলিকপ্টাৰখন ৰাজ্য চৰকাৰৰ বুলি জানিব পৰা গৈছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে