July 2, 2022, 1:29 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি দেৱৰাজ ৰয় কলেজত “অসমীয়া গদ্যৰ গতিপথ” শীৰ্ষক মনোজ্ঞ বক্তৃতা অনুষ্ঠান কমতাপুৰ অটোনমাচ কাউঞ্চিলৰ সচিবালয় ভৱনৰ আনুষ্ঠানিক ভাবে মুকলি কমনৱেলথ গেমছত খেলাৰ যোগ্যতা অৰ্জন শিৱসাগৰৰ জীয়ৰী পপী হাজৰিকাই গোৱালপাৰাত অসম আৰক্ষীৰ সঞ্চালক প্ৰধান ভাস্কৰজ্যোতি মহন্তৰ বিশেষ শিশু আৰক্ষী গোটৰ শুভ উদ্বোধন প্ৰথম খোজতে উন্নত ফলাফল পৰমাইভেটি জাতীয় বিদ্যালয়ৰ স্বামী স্ত্ৰীৰ চিপ লৈ আত্মহত্যা বিশিষ্ট সমাজকৰ্মী প্ৰতাপ বৰদলৈৰ পৰলোক নগাঁওত বন্যাৰ্তক বান সাহায্য বিতৰণ কানহায়ালাল হত্যাকাণ্ডৰ তদন্তৰ দায়িত্ব NIAক প্ৰদান কামৰূপ জিলা পথ সুৰক্ষা সমিতিৰ বৈঠক সম্পন্ন

চৌদিশে জলপ্ৰলয়, ছেপ্তীত উদ্ধাৰ আনজন সন্ধানহীন কিশোৰ জুমন দাসৰ মৃতদেহ

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, June 21, 2022
  • 13 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ ৰাজ্যত অব্যাহত আছে বানৰ বিভিষিকাময় পৰিস্থিতি৷ বাঢ়নি পানীয়ে উটুৱাই নি প্ৰাণ কাঢ়িছে বহুজন নিৰীহৰ৷ দেওবাৰে বাঢ়নি পানী চাবলৈ যোৱা ৰঙিয়াৰ ছেপ্তীৰ দুই বন্ধু হিমাংশু দাস আৰু জুমন দাসক পলকতে উটুৱাই নিয়ে৷ ইতিমধ্যে সোমবাৰে হিমাংশু দাসৰ মৃতদেহ SDRF বাহিনীয়ে উদ্ধাৰ কৰিছিল৷ কিন্তু উদ্ধাৰ হোৱা নাছিল জুমন দাসৰ মৃতদেহ৷ অৱশেষত মঙলবাৰে উদ্ধাৰ কৰা হয় জুমন দাসৰ মৃতদেহ৷ এইলৈ দুই পৰিয়ালৰ ঘৰত শোকাকুল পৰিৱেশে বিৰাজ কৰিছে৷

ৰাজ্যৰ ৩৩ খন জিলাৰ ১২৭ টা ৰাহজ চক্ৰৰ ৫১৩৭ খন গাঁও বানৰ কবলত৷ সংহাৰী বানৰ লগতে ভুটৰ ওপৰত দানহ পৰা দি ঠায়ে ঠায়ে হৈছে ভূমিস্খলন ৷ বৰ্তমানলৈকে ৰাজ্যত বান আৰু ভূমিস্খলনত মৃত্যু হৈছে ৮২ জন লোকৰ ৷ গৃহহীন হৈছে শতাধিক পৰিয়ালৰ, লগতে বিলৈ বিপত্তি নাইকীয়া হৈছে পোহনীয়া জীৱ-জন্তু লগতে বন্যপ্ৰাণীৰ

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে