January 30, 2023, 8:15 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

চৌদিশে জলপ্ৰলয়, ছেপ্তীত উদ্ধাৰ আনজন সন্ধানহীন কিশোৰ জুমন দাসৰ মৃতদেহ

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, June 21, 2022
  • 35 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ ৰাজ্যত অব্যাহত আছে বানৰ বিভিষিকাময় পৰিস্থিতি৷ বাঢ়নি পানীয়ে উটুৱাই নি প্ৰাণ কাঢ়িছে বহুজন নিৰীহৰ৷ দেওবাৰে বাঢ়নি পানী চাবলৈ যোৱা ৰঙিয়াৰ ছেপ্তীৰ দুই বন্ধু হিমাংশু দাস আৰু জুমন দাসক পলকতে উটুৱাই নিয়ে৷ ইতিমধ্যে সোমবাৰে হিমাংশু দাসৰ মৃতদেহ SDRF বাহিনীয়ে উদ্ধাৰ কৰিছিল৷ কিন্তু উদ্ধাৰ হোৱা নাছিল জুমন দাসৰ মৃতদেহ৷ অৱশেষত মঙলবাৰে উদ্ধাৰ কৰা হয় জুমন দাসৰ মৃতদেহ৷ এইলৈ দুই পৰিয়ালৰ ঘৰত শোকাকুল পৰিৱেশে বিৰাজ কৰিছে৷

ৰাজ্যৰ ৩৩ খন জিলাৰ ১২৭ টা ৰাহজ চক্ৰৰ ৫১৩৭ খন গাঁও বানৰ কবলত৷ সংহাৰী বানৰ লগতে ভুটৰ ওপৰত দানহ পৰা দি ঠায়ে ঠায়ে হৈছে ভূমিস্খলন ৷ বৰ্তমানলৈকে ৰাজ্যত বান আৰু ভূমিস্খলনত মৃত্যু হৈছে ৮২ জন লোকৰ ৷ গৃহহীন হৈছে শতাধিক পৰিয়ালৰ, লগতে বিলৈ বিপত্তি নাইকীয়া হৈছে পোহনীয়া জীৱ-জন্তু লগতে বন্যপ্ৰাণীৰ

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে