February 6, 2023, 8:56 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

চোম গছ ৰোপণৰ শুভাৰম্ভ শিৱসাগৰ জিলা পৰিষদ-ৰেচম বিভাগৰ

Reporter Name
  • Update Time : Friday, June 3, 2022
  • 38 Time View

ৰজনীকান্ত পাংগিংঃ শিৱসাগৰ জিলা পৰিষদ আৰু ৰেচম বিভাগৰ যৌথ উদ্যোগত ডিমৌ উন্নয়ন খণ্ডৰ অন্তৰ্গত পশ্চিম পানীদিহিং গাঁও পঞ্চায়তৰ মিলনকুৰ গাঁৱৰ চাপৰিত এমজি এনৰেগা আঁচনিৰ জৰিয়তে ২০২২-২৩ বৰ্ষত প্ৰায় ডেৰশ বিঘা মাটিত চোম গছ ৰোপণৰ পৰিকল্পনা হাতত লৈছে৷ অতি পিছপৰা আৰু দৰিদ্ৰ সীমাৰেখাৰ তলত বসবাস কৰা এই অঞ্চলৰ জনসাধাৰণ আৰ্থিক ভাৱে স্বচ্চল কৰিবৰ বাবে এই পৰিকল্পনা কৰিছে শিৱসাগৰ জিলা পৰিষদ-ৰেচম বিভাগে৷ চোম গছত মুগা পালনেৰে গাঁৱৰ শিপীনিসকল অধিক স্বাৱলম্বি হ’ব পাৰিব বুলি কোৱা হৈছে৷ আজি পৰিকল্পনা বাস্তৱায়িত কৰাৰ লক্ষ্যৰে শিৱসাগৰ জিলা পৰিষদৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া অশ্বিনী কুমাৰ দলে আৰু ডিমৌ উন্নয়ন খণ্ডৰৰ নেতৃত্বত মিলনকুৰ গাঁৱৰ চাপৰিত চোম গছৰ পুলি ৰোপণৰ শুভাৰম্ভ কৰা হয়৷ নাৰিকল ভাঙি চোম পুলি ৰোপণ অনুষ্ঠানটো শুভাৰম্ভ কৰে ৰেচম বিভাগৰ শিৱসাগৰ জিলাৰ প্ৰকল্প বিষয়া ড০ দীপক নাথে৷ ফিটা কাটে জিলা পৰিষদৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া অশ্বিনী কুমাৰ দলেই৷ অনুষ্ঠানত ৰেচম বিভাগৰ পথ প্ৰদৰ্শক বীৰেন মিলি, ডিমৌ উন্নয়ন খণ্ডৰ কনিষ্ঠ অভিযন্তা মৃণাল পাংগিং, উমা টায়ে, মিলনকুৰ ৱাৰ্ডৰ সদস্যা জয়াৱতী পেগু কামান, বৃৰক কামান, বিদ্ধেশ্বৰ চুংক্ৰাং, কিশোৰ দলে, বিপুল পাংগিং, প্ৰণৱ য়েইন, দেৱজিৎ চুংক্ৰাং উপস্থিত থাকে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে