January 31, 2023, 9:17 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

চেৰনিহিভত ৰাছিয়াৰ বিমান আক্ৰমণত একেলগে ২২ জন লোক নিহত

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, March 3, 2022
  • 81 Time View

ইউক্ৰেইনৰ ওপৰত ৰাছিয়াৰ আক্ৰমণৰ আজি অষ্টম দিন৷ অষ্টম দিনটোত ৰাছিয়াৰ আক্ৰমণত বৃহৎ ক্ষতি হয় ইউক্ৰেনৰ৷ ইউক্ৰেইনৰ চেৰনিহিভত ৰাছিয়াৰ বিমান আক্ৰমণত ২২ জন লোক নিহত হোৱা বুলি জানিব পৰা গৈছে৷ চৰকাৰী প্ৰতিষ্ঠান আৰু আৱাসীক এলেকাত হোৱা আক্ৰমণত ২২গৰাকী লোকৰ মৃত্যু হৈছে৷ ইউক্ৰেইনত হোৱা আক্ৰমণৰ অষ্টম দিনা ৰাষ্ট্ৰপতি ভ্লাদিমিৰ পুটিনে কয় যে ৰাছিয়াই ইউক্ৰেইনত ইয়াৰ অভিযানৰ লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰিব। প্ৰকৃততে, ৰাছিয়াই ইউক্ৰেইনৰ চহৰসমূহৰ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিছে আৰু ইউক্ৰেইনৰ ৰাজধানী কিয়েভৰ ওচৰত বোমা বিস্ফোৰণ তীব্ৰতৰ কৰি তুলিছে। ৰাছিয়াৰ বাহিনীয়ে দক্ষিণ ইউক্ৰেইনৰ খেৰচনৰ কৃষ্ণ সাগৰ বন্দৰ দখল কৰিছে৷ মস্কোৱে দখল কৰা প্ৰথম মুখ্য চহৰ। মাৰিয়পোলৰ কৌশলগত বন্দৰ চহৰক আৱৰি ৰখাত পানী আৰু বিদ্যুৎ যোগান সম্পূৰ্ণৰূপে বন্ধ হৈ আছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে