February 9, 2023, 1:22 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

চুৰি স্ক’ৰপিঅ’সহ দুই গাড়ীচোৰ মাঞ্জা আৰক্ষীৰ জালত

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, September 19, 2020
  • 143 Time View

বোকাজানঃ দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰা কৌশলেৰে চুৰি কৰি অনা বাহনসমূহ অসমৰ মাজেৰে চুবুৰীয়া ৰাজ্যলৈ সৰবৰাহ কৰা বৃহৎ গাড়ী চুৰি চক্ৰৰ বিৰুদ্ধে কাৰ্বি আংলং আৰক্ষীয়ে অব্যাহত ৰাখিছে অভিযান। শেহতীয়াকৈ ভালেসংখ্যক চুৰি বাহনসহ কেইবাটাও দুৰ্ধৰ্ষ আন্তঃৰাজ্যিক গাড়ীচোৰ কাৰ্বি আংলং আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হোৱাৰ সময়তে শুক্ৰবাৰে নিশা চলোৱা অভিযানত মাঞ্জা আৰক্ষীয়ে পুনৰ এক গাড়ীচোৰ চক্ৰ জালত পেলাবলৈ সক্ষম হোৱাৰ লগতে গাড়ীচোৰ চক্ৰই আৰক্ষীৰ চকুত ধূলি দি চুৰি গাড়ীৰ সৰবৰাহ অব্যাহত ৰখাৰ বাবে নিত্য নতুন কৌশল অৱলম্বন কৰাৰ তথ্য পোহৰলৈ আহিছে।

উল্লেখ্য যে শুক্ৰবাৰে নিশা প্ৰায় ৮ বজাত ৩৬নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথৰ ওপৰত মাঞ্জা আৰক্ষীয়ে চলোৱা নিয়মীয়া তালাচীত এইচ আৰ-৮৩-৬০০৯ নম্বৰৰ এখন বগা ৰঙৰ স্ক’ৰপিঅ’ এছ ১১ মডেলৰ বিলাসী বাহন প্ৰত্যক্ষ কৰে। আৰক্ষীৰ সন্দেহ হোৱাত বাহনখনত তালাচী চলোৱাত বাহনখনৰ আৰোহী দুগৰাকীয়ে প্ৰদৰ্শন কৰা নথি-পত্ৰৰ সৈতে বাহনখনৰ প্ৰকৃত ইঞ্জিন নম্বৰৰ কোনো মিল নথকাত বাহনখন চুৰি কৰি অনাৰ লগতে গাড়ীচোৰ চক্ৰই স্ক’ৰপিঅ’খনৰ চেছিছ নম্বৰ কৌশলেৰে সলনি কৰি পেলোৱা বুলিও আৰক্ষী নিশ্চিত হয়।

মাঞ্জা আৰক্ষীয়ে লগে লগে বহিঃৰাজ্যৰ দুই দুৰ্ধৰ্ষ গাডীচোৰক গ্ৰেপ্তাৰ কৰাৰ লগতে বাহনখন জব্দ কৰে। ধৃত গাড়ীচোৰ দুটা ক্ৰমে মণিপুৰৰ থৌবাল জিলাৰ কাকচিং থানাৰ অন্তৰ্গত ফুন্দ্ৰাই খংজামৰ মঃ হামিদ শ্বাহ (২২) আৰু মণিপুৰৰে বিষ্ণুপুৰ জিলাৰ মইৰাং থানাৰ অন্তৰ্গত কোৱাটা খুমানৰ ৱাৰিছ খান (২৪) বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে। ঘটনা সন্দৰ্ভত মাঞ্জা আৰক্ষীয়ে থানাত ভাৰতীয় দণ্ডবিধিৰ ৩৭৯/৪১১/৪৬৮ ধাৰাত ৩২/২০ নম্বৰত এক গোচৰ ৰুজু কৰি ধৃত গাড়ীচোৰ দুটাক আদালতৰ জৰিয়তে কাৰাগাৰলৈ প্ৰেৰণ কৰাৰ লগতে চুৰি বাহনখনৰ সন্দৰ্ভত তদন্ত অব্যাহত ৰাখিছে বুলি জানিব পৰা গৈছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে