February 1, 2023, 2:15 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

চুপাৰি চোৰৰ বিৰুদ্ধে বৃহৎ অভিযান ছয়গাঁও আৰক্ষীৰ, ২৫ বস্তা চুপাৰি জব্দ, ৪ জনক আটক

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, June 4, 2022
  • 85 Time View

লোহিত চন্দ্ৰ শালৈ, ছয়গাঁওঃ পুনৰ ছয়গাঁও আৰক্ষীৰ জালত পৰিল চুপাৰি চোৰ৷ আজি সন্ধিয়া ছয়গাঁৱৰ তিনি স্থানত ছয়গাঁও আৰক্ষীয়ে অভিযান চলাই ২৫ বস্তা চোৰাং চুপাৰি জব্দ কৰিবলৈ সক্ষম হয়৷ আৰক্ষীয়ে এই অভিযানত ৪ জন লোককো আটক কৰে৷ জানিব পৰা মতে, ছয়গাঁৱৰ বিভিন্ন এলেকাত বিভিন্ন চুৰি কাৰ্যত জড়িত একাংশ লোকে শেহতীয়াকৈ চুপাৰি চুৰি কাৰ্যত জড়িত হোৱাৰ তথ্য ছয়গাঁও আৰক্ষীৰ হাতত পৰে৷ চুৰি কাৰ্যৰ বিষয়ে আৰক্ষী থানাত এজাহাৰ দাখিল কৰা হৈছে৷ ছয়গাঁও আৰক্ষীয়ে বিগত তিনিদিন ধৰি চুপাৰি চোৰ কেইজনক কৰায়ত্ত কৰাৰ বাবে অভিযান আৰম্ভ কৰিছিল৷ দুদিন পূৰ্বে ছয়গাঁও আৰক্ষীয়ে বৃহৎ পৰিমাণৰ চোৰাং চুপাৰি জব্দ কৰাৰ লগতে দুজন লোকক আটক কৰে৷ আজি সন্ধিয়াও ছয়গাঁও আৰক্ষী থানাৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত বিষয়া ভগৱান ডেকাৰ নেতৃত্বত ছয়গাঁৱৰ বিহাপাৰা, মাজগুমি আৰু আচলপাৰাত অভিযান চলাই ২৫ বেগ চোৰাং চুপাৰি জব্দ কৰিবলৈ সক্ষম হয়৷ চুপাৰিখিনি নিজ নিজ ঘৰত আটকাধীন লোক কেইজন চোৰ কৰি আনি জমা কৰি ৰাখিছিল৷ আৰক্ষীৰ হাতত গ্ৰেপ্তাৰ হোৱা লোক কেইজন হৈছে ভিতৰদুৱাৰৰ আয়নাল হক, গুমিৰ ৰুকুমুদ্দিন আহমেদ, জাৰপাৰাৰ ইয়াচিন আলী আৰু পাছগুমিৰ ময়দুল ইছলাম৷ বৰ্তমান ছয়গাঁও আৰক্ষীয়ে আটকাধীন চাৰিওজনকে জেৰা চলাই আছে৷ আনহাতে ছয়গাঁও অঞ্চলত সংঘটিত চুপাৰি চুৰি কাৰ্যৰ বিৰুদ্ধে ছয়গাঁও আৰক্ষীৰ অভিযান অব্যাহত থাকিব বুলি আৰক্ষী বিষয়া ভগৱান ডেকাই জানিবলৈ দিছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে