January 31, 2023, 9:17 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

চীনত দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হোৱা বিমানৰ ব্লেক বক্স উদ্ধাৰ, ১৩২ জন নিহত

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, March 23, 2022
  • 80 Time View

চীনত ১৩২ জন লোকৰ মৃত্যু হোৱা ভয়ংকৰ বিমান দুৰ্ঘটনাৰ স্থানত এটা ক’লা বাকচ উদ্ধাৰ হৈছে। দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত চীনা যাত্ৰীবাহী বিমানখনৰ ক’লা বাকচ বুলি ঠিৰাং কৰা হৈছে। এজন বিমান বিষয়াই এই তথ্য জাৰী কৰিছে। চীন ইষ্টাৰ্ণ এমইউ-৫৭৩৫ বিমানৰ ৰেকৰ্ডাৰো পোৱা গৈছে। এই তথ্য চীনৰ বিমান কৰ্তৃপক্ষই দিছে। পৰ্বতটোত দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হোৱা চীনৰ ইষ্টাৰ্ণ পেচেঞ্জাৰ প্লেন দুৰ্ঘটনাত ১৩২ জন লোক আছিল।

বিমান দুৰ্ঘটনাৰ ভয়াৱহ ভিডিঅ’ ফুটেজ ইতিমধ্যে পোহৰলৈ আহিছে৷ ভিডিঅ’টো এটা সুৰক্ষা কেমেৰাত বন্দী কৰা হৈছিল। চীনৰ অসামৰিক বিমান প্ৰশাসনে কয় যে বোয়িং ৭৩৭ বিমানখন কুনমিং চহৰৰ পৰা গুয়ানঝুলৈ গৈ আছিল৷ সেই সময়তে গুয়াংছি অঞ্চলৰ ৱুঝৌৰ সম্পৰ্ক হেৰাই যায়৷ বিমানখন টেং গ্ৰাম্য অঞ্চলৰ ৱুঝৌৰ ওচৰত দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হৈ ভূপতিত হৈ পৰ্বতত জুই লাগে। উদ্ধাৰকাৰী দলটোৱে এতিয়ালৈকে কাৰো জীৱিত থকাৰ প্ৰমাণ পোৱা নাই।

ফ্লাইট ট্ৰেকাৰ ফ্লাইটৰাডাৰ২৪-এ দেখুৱাইছে যে বিমানখন মাত্ৰ ২.১৫ মিনিটত ২৯,১০০ ফুট উচ্চতাৰ পৰা ৯,০৭৫ ফুটলৈ পৰিছিল। পৰৱৰ্তী ২০ ছেকেণ্ডত ই ৩,২২৫ ফুটত আছিল৷ তাৰ পিছতে বিমানখনৰ সৈতে সম্পৰ্ক হেৰাই গৈছিল। সাধাৰণ উৰণৰ সময়ত ইমান উচ্চতাৰ পৰা নামি আহিবলৈ সাধাৰণতে প্ৰায় ৩০ মিনিট সময় লাগে।

যেতিয়া চীন পূৱৰ বিমান এমইউ-৫৭৩৫ ইয়াৰ নিৰ্ধাৰিত সময়ত গুয়াংঝৌত উপস্থিত হোৱা নাছিল৷ দুৰ্ঘটনাক লৈ উদ্বেগৰ বাতৰি স্থানীয় সংবাদ মাধ্যমত প্ৰকাশ পাবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। বিমানখনে স্থানীয় সময় অনুসৰি প্ৰায় ১ বজাত কুনমিংৰ পৰা উৰা মাৰিছিল।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে