February 2, 2023, 4:06 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

চিপিআইৰ ৰাজ্যিক মুখপত্ৰ ‘জনমত’ৰ সম্পাদক কমৰেড ভোগেশ্বৰ দত্তৰ বিয়োগ

Reporter Name
  • Update Time : Friday, April 15, 2022
  • 73 Time View

গৰু বহুৰ দিনটোতে বৃহস্পতিবাৰে ৰাজ্যৰ আগশাৰীৰ বামপন্থী নেতা ভোগেশ্বৰ দত্তই শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰে৷ লখিমপুৰ জিলাৰ ঢকুৱাখনা মহকুমাৰ অন্তর্গত জালভাৰী গাঁৱৰ বাসিন্দা ভোগেশ্বৰ দত্তই দীৰ্ঘদিন ধৰি অসুস্থ হৈ থাকি গুৱাহাটীৰ বাসভৱনত ১৪ এপ্ৰিলত মৃত্যুক আকোৱালি লয়৷ চিপিআইৰ অসম ৰাজ্যিক পৰিষদৰ প্ৰাক্তন সম্পাদক, কৃষক নেতা কমৰেড ভোগেশ্বৰ দত্তই ৮২ বছৰ দেহাৱসান ঘটে। চিপিআই দলৰ ৰাজ্যিক মুখপত্ৰ ‘জনমত’ কাকতৰ সম্পাদক পদত অধিষ্ঠিত হোৱাৰ লগতে শ্রমিক জনসাধাৰণৰ মুক্তিৰ বাবে কাম কৰিছিল। বাঁও ঐক্যৰ প্ৰবক্তা স্বৰূপ ভোগেশ্বৰ দত্ত চিপিআইএম দলৰ সৈতেও মধুৰ সম্পৰ্ক ৰক্ষা কৰি চলিছিল। শাৰীৰিক অসুস্থতাৰ বাবে আন্দোলন-সংগ্ৰামত জড়িত হ’ব পৰা নাছিল যদিও সমাজতন্ত্রৰ আদর্শৰ বাবে আন্দোলন-সংগ্ৰাম কৰাৰ পোষকতা কৰিছিল৷ শ্ৰমিক-কৃষক, দুখীয়া-নিছলা মেহনতি জনগণৰ মুক্তিৰ সংগ্ৰামত সমৰ্পিত ভোগেশ্বৰ দত্তই অন্তৰেৰে ঘৃণা কৰি ধৰ্মনিৰপেক্ষ প্ৰমূল্যসমূহক ৰক্ষাৰ হকে যুজঁ দিছিল। ভোগেশ্বৰ দত্তৰ বিয়োগত গভীৰ শোক প্ৰকাশ কৰিছে বিভিন্নজনে৷ ইহংসাৰত পত্নী শশীপ্ৰভা দত্ত, পুত্র ভগতলাল আৰু অজয়ক এৰি থৈ যায়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে