February 6, 2023, 9:05 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

চাৰিলণ্ড যুক্ত পথ নিৰ্মাণৰ বাবে অধিগ্ৰহণ কৰা ভূমিৰ উচিত মূল্য প্ৰদানৰ দাবীত টীয়কত প্ৰতিবাদ

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, September 1, 2020
  • 98 Time View

টীয়কঃ চৰকাৰে চাৰিলেণ্ড যুক্ত ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাই পথ সম্প্ৰসাৰণৰ বাবে ভূমি অধিগ্ৰহণ কৰা টীয়কৰ ভূমিৰগৰাকীয়ে আজিও নাপালে অধিগ্ৰহণ কৰা মাটিৰ উচিত মূল্য৷
টীয়কৰ ক্ষতিগ্ৰস্ত ভূমিৰগৰাকীয়ে টীয়কৰ মাজমজিয়াত প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰি শীঘ্ৰে ভূমিৰ উতিত মূল্য আদায় দিয়াৰ দাবী জনায়৷

ক্ষতিগ্ৰস্তসকলে মাটিৰ মূল্য কমকৈ আদায় দিয়া বুলি আপত্তি দৰ্শাই থকাত ভূমি অধিগ্ৰহণ কৰ্তৃপক্ষই ভৱিষ্যতে মাটিৰ মূল্য সংশোধন কৰি উচিত মূল্য দিব বুলি আশ্বাস প্ৰদান কৰিছিল৷ গ্ৰাম্য অঞ্চলৰ দৰতে নিৰ্ধাৰণ হোৱা মূল্য ল’বলৈ আহ্বান জনাই যদিও এই পৰ্যন্ত বৰ্দ্ধিত মূল্য আদায় দিয়া নাই।

টীয়ক নগৰৰ মাটিৰ শ্ৰেণী গাঁও নে নগৰ অঞ্চলৰ অন্তৰ্ভুক্ত তাক স্পষ্ট নিৰ্দেশনা দিয়া, ভূমিৰ উচিত মূল্য দিয়া, সকলো ক্ৰুটি আঁতৰাই খৰটকীয়াকৈ পথৰ কাম আৰম্ভ কৰিবলৈ চৰকাৰক দাবী জনায়৷ দাবীসমূহ পূৰণ নোহোৱা পৰ্যন্ত কোনোধৰণৰ নিৰ্মাণৰ কাম কৰিব নিদিয়াৰো হুংকাৰ প্ৰদান কৰে ভূমিৰগৰাকীসকলে।

উল্লেখ্য যে, সদৌ অসম ছাত্ৰ সন্থা, জাতীয়বাদী যুৱ-ছাত্ৰ পৰিষদকে ধৰি ভালেসংখ্যক দল-সংগঠনে ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাইজৰ প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচীত অংশগ্ৰহণ কৰি সকলো ক্ষেত্ৰতে সহযোগিতা আগবঢ়ােৱাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি প্ৰদান কৰে৷ যোৰহাটৰ সাংসদগৰাকীকো সহযোগিতা আগবঢ়াবলৈ আহ্বান জনায়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে