January 30, 2023, 8:44 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

চাকৰি নিয়মীয়াকৰণৰ বিনিময়ত যৌন সম্পৰ্কৰ প্ৰস্তাৱ দিয়া কলেজ অধ্যক্ষক মহানগৰীৰ আমবাৰীত আটক

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, April 13, 2022
  • 139 Time View

নগাঁও জিলাৰ ঐতিহাসিক আনন্দৰাম ঢেকিয়াল ফুকন মহাবিদ্যালয়ৰ অধ্যক্ষ ড০ সুৰজিৎ কুমাৰ ভাগৱতীক আজি সন্ধিয়া গুৱাহাটীত গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে নগাঁও আৰক্ষীয়ে৷ আজি দুপৰীয়া উচ্চ শিক্ষা সঞ্চালকালয়ে নিলম্বন কৰা অধ্যক্ষগৰাকীক নগাঁও আৰক্ষীয়ে গুৱাহাটী মহানগৰীৰ আমবাৰীৰ পৰা আটক কৰিছে৷ দুগৰাকী অধ্যাপিকাই যৌন নিৰ্যাতনৰ অভিযোগৰ পিছতে ১২ এপ্ৰিলত অসমৰ উচ্চ শিক্ষা সঞ্চালকালয়ে ড০ সুৰজিৎ কুমাৰ ভাগৱতীক কাৰণ দৰ্শোৱা জাননী প্ৰেৰণ কৰিছিল যদিও তাৰ পূৰ্বেই নগাঁও আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰি নগাঁৱলৈ নিয়ে৷ ভাগৱতীয়ে কাৰণ দৰ্শোৱা জাননীৰ উত্তৰ দিব নোৱাৰাত প্ৰথমে নিলম্বন কৰা হয় আৰু তাৰ পিছতে আটক কৰা হয়।

আজি উচ্চ শিক্ষা সঞ্চালকালয়ে তৎকালে নিৰ্দেশ জাৰি কৰি অধ্যক্ষ পদৰ পৰা ড০ সুৰজিৎ কুমাৰ ভাগৱতীক নিলম্বন কৰে৷ নিজ মহাবিদ্যালয়ৰে দুগৰাকী সহকাৰী অধ্যাপিকাই ৯ আৰু ১০ এপ্ৰিলত চাকৰি স্থায়ী কৰাৰ বিনিময়ত যৌন সম্পৰ্কৰ প্ৰস্তাৱ দিয়াৰ অভিযোগ আনিছিল ড০ সুৰজিৎ কুমাৰ ভাগৱতীৰ বিৰুদ্ধে৷

আনন্দৰাম ঢেকিয়াল ফুকন মহাবিদ্যালয়ৰ অধ্যক্ষ ড০ সুৰজিৎ কুমাৰ ভাগৱতীৰ বিৰুদ্ধে যৌন নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ আনিছিল ঠিকাভিত্তিত কাম কৰি থকা দুগৰাকী অধ্যাপিকাই। নগাঁও সদৰ আৰক্ষী থানাত এজাহাৰ দাখিল কৰাত অধ্যক্ষৰ বিৰুদ্ধে আৰক্ষীয়ে গোচৰ ৰুজু কৰিছিল।

এজাহাৰ যোগে অনা অভিযোগ মতে, অধ্যক্ষগৰাকীয়ে চাকৰি নিয়মীয়াকৰণ কৰাৰ বিনিময়ত শাৰীৰিক সম্পৰ্ক স্থাপন কৰিব বিচাৰিছিল। অধ্যক্ষৰ প্ৰস্তাৱ নাকচ কৰাত মহাবিদ্যালয়ত স্থায়ী নিযুক্তি প্ৰদান পৰা বঞ্চিত কৰে। বিগত ১৮ মাহ ধৰি অধ্যক্ষগৰাকীয়ে যৌন নিৰ্যাতনৰ চেষ্টা চলোৱাৰ অভিযোগ আনে অধ্যাপিকাই। কিছুদিন পূৰ্বে মহাবিদ্যালয়খনত উদ্ভিদ বিজ্ঞানৰ অধ্যাপকৰ পদৰ বাবে সাক্ষাৎকাৰ অনুষ্ঠিত হৈছিল৷ কিন্তু অভিযোগ অনা অধ্যাপিকাগৰাকীক বঞ্চিত কৰাৰ অভিযোগ আনে৷

ইপিনে অধ্যক্ষ ড০ সুৰজিৎ কুমাৰ ভাগৱতীয়ে অধ্যাপিকাগৰাকীয়ে ব্লেকমেইলিঙৰ অভিযোগ আনি নগাঁও সদৰ আৰক্ষী থানাত এজাহাৰ দাখিল কৰে। অধ্যক্ষ ড০ সুৰজিৎ কুমাৰ ভাগৱতীৰ অভিযোগৰ ভিত্তিত নগাঁও সদৰ আৰক্ষী থানাত গোচৰ ৰুজু কৰিছে।

অধ্যক্ষগৰাকীয়ে অধ্যাপিকাগৰাকীৰ অভিযোগক নস্যাৎ কৰাৰ লগতে কেৱল চাকৰিৰ বাবেই তেওঁৰ ওপৰত এই ভুৱা গোচৰ জাপি দি ব্লেকমেইলিং কৰাৰ অভিযোগ আনিছে। অধ্যক্ষ-অধ্যাপিকাৰ অভিযোগ-প্ৰতিভিযোগৰ ঘটনাই নগাঁৱৰ বৌদ্ধিক মহলত তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি কৰিছে।

 

 

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে