July 2, 2022, 12:57 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি কমতাপুৰ অটোনমাচ কাউঞ্চিলৰ সচিবালয় ভৱনৰ আনুষ্ঠানিক ভাবে মুকলি কমনৱেলথ গেমছত খেলাৰ যোগ্যতা অৰ্জন শিৱসাগৰৰ জীয়ৰী পপী হাজৰিকাই গোৱালপাৰাত অসম আৰক্ষীৰ সঞ্চালক প্ৰধান ভাস্কৰজ্যোতি মহন্তৰ বিশেষ শিশু আৰক্ষী গোটৰ শুভ উদ্বোধন প্ৰথম খোজতে উন্নত ফলাফল পৰমাইভেটি জাতীয় বিদ্যালয়ৰ স্বামী স্ত্ৰীৰ চিপ লৈ আত্মহত্যা বিশিষ্ট সমাজকৰ্মী প্ৰতাপ বৰদলৈৰ পৰলোক নগাঁওত বন্যাৰ্তক বান সাহায্য বিতৰণ কানহায়ালাল হত্যাকাণ্ডৰ তদন্তৰ দায়িত্ব NIAক প্ৰদান কামৰূপ জিলা পথ সুৰক্ষা সমিতিৰ বৈঠক সম্পন্ন ঘোষণা হ’ল বহু প্ৰতীক্ষাৰ অন্তত উচ্চতৰ মাধ্যমিক চূড়ান্ত পৰীক্ষাৰ ফলাফল, বিজ্ঞান শাখাৰ ১০ টা স্থানত ২০ গৰাকী শিক্ষাৰ্থীয়ে স্থান লাভ কৰিছে

চাংসাৰিৰ ফ্লাৱাৰ্ছ পাব্লিক স্কুলত বিশ্ব পৰিবেশ দিৱস পালন

Reporter Name
  • Update Time : Monday, June 6, 2022
  • 43 Time View

পংকজ নাথঃ চাংসাৰিৰ ফ্লাৱাৰ্ছ পাব্লিক স্কুলৰ উদ্যোগত আজি চাংসাৰিত তথা স্কুলখনৰ চৌহদত বিশ্ব পৰিবেশ দিৱস পালন কৰা হয়। বিশ্ব পৰিবেশ দিৱসৰ সৈতে সংগতি ৰাখি আজি ৬ জুনত ফ্লাৱাৰ্ছ পাব্লিক স্কুলৰ উদ্যোগত বৃক্ষ ৰোপণ অনুষ্ঠানৰ আয়োজন কৰা হয়। বৃক্ষৰোপণ অনুষ্ঠানত অংশ গ্ৰহণ কৰে বিশিষ্ট সমাজকৰ্মী তিলক দাস, ফ্লাৱাৰ পাব্লিক স্কুলৰ অধ্যক্ষ শ্বেখ আব্দুল হাফিজ আৰু বিদ্যালয় পৰিচালনা সমিতিৰ সভাপতি তৰমুজ আলীয়ে। ফ্লাৱাৰ্ছ পাব্লিক স্কুলৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে ৰেলী উলিয়াই বৃক্ষ ৰোপণ আৰু সংৰক্ষণৰ সজাগতা বৃদ্ধিৰ বাবে প্ৰয়াস কৰে। ৰেলীৰ অন্তত বিশিষ্ট অতিথি ৰূপে উপস্থিত থকা প্ৰফেচাৰ ফৰিদা চুলটান হকে ছাত্ৰ ছাত্ৰী, অভিভাৱকসকলক উদ্দেশ্যি পৰিবেশ সংৰক্ষণৰ গুৰুত্বৰ ওপৰত প্ৰেৰণাদায়ক ব্যক্তব্য আগবঢ়াই।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে