January 30, 2023, 7:23 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

চকলাঘাটৰ সোনাইপাৰত নতুন সাপ্তাহিক বজাৰ মুকলি

Reporter Name
  • Update Time : Friday, February 18, 2022
  • 48 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ নগাঁৱৰ পশ্চিম প্ৰান্তৰ হাতীচোং মৌজাৰ অন্তৰ্গত চকলাঘাটৰ সোনাই নদীৰ পাৰত নতুনকৈ মুকলি কৰা হৈছে এখনি সাপ্তাহিক বজাৰ৷ আচলতে, মৌজাটোৰ নিজ হাতীচোং, মাজ-জাজৰি আৰু আইভেটী পঞ্চায়তৰ প্ৰায় কুৰিখন গাঁৱৰ বাসিন্দাই দীৰ্ঘদিনে এখন বজাৰৰ প্ৰয়োজনীয়তা বাৰুকৈয়ে অনুভৱ কৰি আহিছিল৷ সেয়ে পঞ্চায়ত তিনিটাৰ বহুকেইজন সমাজসেৱী ব্যক্তি আৰু সচেতন যুৱকৰ তৎপৰতাত নিজ হাতীচোং গাঁও পঞ্চায়তৰ এলেকাধীন চকলাঘাটৰ সোনাইপাৰ গৌৰীনাথ মন্দিৰৰ দক্ষিণ দিশে ডিমৌ-ৰাইদঙীয়া সংযোগী পথৰ দাঁতিতে ৰাইজৰ সুবিধাৰ্থে এখন সাপ্তাহিক মুকলি কৰাৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহন কৰা হয়৷ সেই সিদ্ধান্ত অনুসৰি প্ৰতি সপ্তাহৰ শুকুৰবাৰে বহিবলগীয়া ‘সোনাইপৰীয়া চাকোলাঘাট সাপ্তাহিক বজাৰ’ নামৰে এই বজাৰখন আজিৰে পৰা মুকলি কৰা হয়৷ ৰাইজৰ বহুদিনীয়া আশাক বাস্তৱায়িত কৰি খোল-তাল আৰু আয়তীৰ উৰুলিৰ মাংগলিক ধ্বনিৰ মাজেৰে এক গাম্ভীৰ্যপূৰ্ণ পৰিবেশত বৃহত্তৰ অঞ্চলৰ শতাধিক গঞাৰাইজৰ উপস্থিতিত এই বজাৰখনৰ আনুষ্ঠানিকভাবে শুভাৰম্ভ কৰে দলংঘাট উন্নয়ণ খণ্ডৰ খণ্ড উন্নয়ণ বিষয়া সমিত ডেকাই৷ এই মৰ্মে, বজাৰ পৰিচালনা সমিতিৰ সম্পাদক জ্যোতিপ্ৰসাদ বৰাই আঁতধৰা শুভাৰম্ভণি অনুষ্ঠানত নগাঁও জিলা তিৱা সাহিত্য সভাৰ সভাপতি বীৰেন লালুং, নিজ হাতীচোং গাঁও পঞ্চায়তৰ সভাপতি অভিজিৎ মেধী, দলংঘাট উন্নয়ণ খণ্ডৰ অভিযন্তা হৰমোহন হালৈ, জাজৰি আৰক্ষী থানাৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত বিষয়া ৰঞ্জিত গগৈ, চকলাঘাট ৰাস মন্দিৰ পৰিচালনা সমিতিৰ সম্পাদক অনন্ত শইকীয়া, দলংঘাট আঞ্চলিক পঞ্চায়তৰ সভাপতি কল্পনা বৰা, আইভেটী গাঁও পঞ্চায়তৰ সভাপতি দেহীৰাম বৰা, বজাৰ পৰিচালনা সমিতিৰ সভাপতি ৰুহিত দাস, মাজ-জাজৰি গাঁও পঞ্চায়তৰ সভাপতি মিণ্টু কোঁৱৰ, নিজ হাতীচোং গাঁও পঞ্চায়তৰ কাউঞ্চিলৰ পূৰ্ণিমা বৰা, যুৱ সমাজকৰ্মী বিকাশ বৰা, বজাৰ পৰিচালনা সমিতিৰ উপদেষ্টা কেশ ভূঞা, চেনীৰাম দাস, মইনা হাজৰিকা, আদৰ্শ যুৱ কৃষক দ্বীপ বৰা, পঞ্চায়ত সদস্য ৰুদ্ৰ শইকীয়া, প্ৰদীপ দাস, বজাৰ পৰিচালনা সমিতিৰ সদস্য হৰেন্দ্ৰ দাস, মোহন দাস, বগাই দাস, গিৰিন্দ্ৰ দাসকে প্ৰমুখ্য কৰি বহু সংখ্যক সচেতন ব্যক্তি উপস্থিত থাকে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে