February 6, 2023, 9:10 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

চকলাঘাটত সমাজৰ লগত গুৰু-শিষ্যৰ সমন্বয় গঢ়ি তোলাৰ লক্ষ্যৰে নাট্যানুষ্ঠানৰ আয়োজন

Reporter Name
  • Update Time : Friday, January 20, 2023
  • 16 Time View

নগাঁৱৰ পৰা জয়ন্ত মুদৈঃ এখন সুস্থ সমাজ গঢ়ি তোলাৰ ক্ষেত্ৰত শিক্ষকসকলৰ ভূমিকা অপৰিসীম ৷ বহু কষ্টৰে শিক্ষা দানেৰে সুশিক্ষিত কৰি তোলাৰ লগতে ছাত্ৰ-ছাত্ৰীক শিক্ষকসকলে সমাজৰ এক অংগ হিচাপে গঢ়ি তোলে ৷ সেয়ে সমাজ গঠনৰ বাবে গুৰু-শিষ্যৰ মাজত এক গভীৰ আন্তৰিক সম্পৰ্ক নিহিত হৈ থাকে ৷ এইবাৰ প্ৰতিনিয়ত পাঠ্যপুথিৰ মাজতে সীমাবদ্ধ নাৰাখি ছাত্ৰ-ছাত্ৰীক নাটকৰ মাজেৰে শিক্ষাদানৰ মহান প্ৰচেষ্টা হাতত লৈছে নগাঁও জিলাৰ এখন আগশাৰীৰ শিক্ষানুষ্ঠানে ৷ এই শিক্ষানুষ্ঠানখন হৈছে জিলাখনৰ হাতীচোং মৌজাৰ অন্তৰ্গত বটদ্ৰৱা সমষ্টিৰ চকলাঘাট উচ্চতৰ মাধ্যমিক বিদ্যালয় ৷ আচলতে বিদ্যালয় কৰ্তৃপক্ষই অভিনয়ৰ মাজেৰে সমাজৰ লগত শিক্ষক-শিক্ষয়িত্ৰী আৰু ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ সমন্বয় গঢ়ি তোলাৰ লক্ষ্যৰে আয়োজন কৰিছে নাট্যাভিনয় প্ৰদৰ্শনৰ ৷ সেয়ে অহা ২৩ আৰু ২৪ জানুৱাৰীত বিদ্যালয়ৰ প্ৰেক্ষাগৃহত মঞ্চস্থ কৰিব বিশিষ্ট নাট্যকাৰ তৰুণ শইকীয়াৰ এখনি সামাজিক নাটক “ঘিনাই সাতোলাৰ ইতিবৃত্ত” ৷ শিক্ষক তথা নাট্যকৰ্মী ৰঞ্জিত তামুলীৰ সুদক্ষ পৰিচালনাত মঞ্চস্থ হ’বলগীয়া এই নাটখনত বিদ্যালয়ৰ শিক্ষক-কৰ্মচাৰী, প্ৰাক্তন আৰু বৰ্তমানৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ লগতে স্থানীয় অঞ্চলৰ যুৱক-যুৱতীসকলে অভিনয় কৰিছে ৷ যাৰ ফলত বিগত প্ৰায় এমাহ ধৰি চলি অহা নাটকৰ আখৰাই অঞ্চলটোত এক সুন্দৰ পৰিবেশ সৃষ্টি কৰা দেখিবলৈ পোৱা গৈছে ৷ গতিকে এক মহান উদ্দেশ্য আগত ৰাখি চকলাঘাট উচ্চতৰ মাধ্যমিক বিদ্যালয়ৰ পৰিয়ালে আয়োজন কৰা উক্ত নাট প্ৰদৰ্শন উপভোগ কৰিবৰ বাবে সকলোকে আমন্ত্ৰণ জনাইছে উদ্যোক্তাসকলে ৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে