May 25, 2022, 12:51 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

গৰিয়া জনগোষ্ঠীৰ লোকক আক্ৰমণ মিঞা জনগোষ্ঠীৰ লোকৰঃ খবৰ ললে বিটিআৰ গৰিয়া-মৰিয়া-দেশী ছাত্র সন্থাই

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, April 9, 2022
  • 137 Time View

সদৌ বিটিআৰ গৰিয়া-মৰিয়া-দেশী ছাত্র সন্থাৰ সম্পাদক ৰিজুল হকে ফেচবুকত দুখন ফটোসহ এটা পোষ্ট দি গুৰুতৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে৷ ৰিজুল হকৰ নিজৰ নামত থকা ফেচবুক একাউণ্টত পোষ্টটো দি ওদালগুৰি জিলাত গৰিয়া জনগোষ্ঠী তথা থলুৱা ইছলামধৰ্মীৰ কেইটামান পৰিয়ালক মিঞা জনগোষ্ঠীৰ লোকে অত্যাচাৰ কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে৷ ইমানে নহয় অস্ত্ৰৰে আক্ৰমণ কৰি হত্যাৰ প্ৰয়াস কৰাৰ অভিযোগ আনে৷ মিঞা জনগোষ্ঠীৰ লোকে প্ৰায়ে গৰিয়া জনগোষ্ঠীৰ পৰিয়ালকেইটাক অত্যাচাৰ কৰি অহাত অতিষ্ঠ হৈ প্ৰাণৰ আশংকাত ভোগা বুলি অভিযোগ আনে৷ হকে অভিযোগ কৰা মতে, ওদালগুৰি জিলাৰ ঘাগ্ৰাত বহু সংখ্যক মিঞা জনগোষ্ঠীৰ লোকৰ মাজত কেইটামান থলুৱা ইছলামধৰ্মীৰ পৰিয়াল আছে৷ উক্ত পৰিয়ালকেইটাক প্ৰায়ে ভাবুকি প্ৰদান কৰি আহিছে মিঞা জনগোষ্ঠীৰ লোকে৷ ফলত আতংকত দিন পাৰ কৰিছে দুৰ্ভগীয়া পৰিয়ালকেইটাই৷ ফেচবুকৰ পোষ্টযোগে গৰিয়া জনগোষ্ঠীৰ পৰিয়ালকেইটাৰ সুৰক্ষা নিশ্চিত কৰিবলৈ প্ৰশাসন, মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাক আহ্বান জনাই৷

ফেচবুক পোষ্টত ৰিজুল হকে কয় ‘‘ওদালগুৰি জিলাৰ ঘাগ্ৰাৰ কেইটামান পৰিয়ালক ওচৰৰে কেইবাটাও মিঞা জনগোষ্ঠীৰ পৰিয়ালে দীৰ্ঘদিনৰ পৰা অত‍্যাচাৰ কৰি অহা দুৰ্ভগীয়া পৰিয়ালটোৰ কাষত থিয় দিও। অতীজৰেপৰা বসবাস কৰি থকা গৰিয়া জনগোষ্ঠীৰ কেইটামান পৰিয়াল আছে ঘাগ্ৰাত। বিগত সময়ত এই পৰিয়ালটোক মিঞা জনগোষ্ঠীৰ কেইগৰাকীমান ন‍্যস্তস্বাৰ্থ ব‍্যক্তিয়ে পৰিয়ালকেইটাক অত‍্যাচাৰ কৰি আহিছিল যদিও যোৱাকালি চৰম সীমা অতিক্ৰম কৰি চোকা অস্ত্ৰৰে আক্ৰমণ কৰি আঘাট কৰে। লগে লগে আৰক্ষীক এজাহাৰ দাখিল কৰা হয়। ওদালগুৰি জিলাৰ আৰক্ষী অধীক্ষক, উপ-আৰক্ষী অধীক্ষক আৰু হৰিশিঙা আৰক্ষী চকীৰ আৰক্ষী বিষয়াৰ তৎপৰতাত মুল অভিযুক্তক গ্ৰেপ্তাৰ কৰি জেল হাজাতলৈ প্ৰেৰণ কৰে। এই ছেগতে ওদালগুৰি আৰক্ষী প্ৰশাসনক ধন্যবাদ আৰু কৃতজ্ঞতা জ্ঞাপন কৰিলো।’’ পৰিয়ালৰ সৈতে সদৌ বিটিআৰ গৰিয়া-মৰিয়া-দেশী ছাত্র সন্থা সদায় সদায় থাকিব বুলিও কয় হকে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে