February 8, 2023, 10:15 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খানসহ দলৰ আন দুই সদস্য!

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, January 11, 2023
  • 20 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ পাকিস্তানৰ নিৰ্বাচন আয়োগে মঙলবাৰে পাকিস্তানৰ তেহৰিক-ই-ইনছাফৰ সভাপতি ইমৰান খান আৰু দলৰ অন্যান্য সদস্য ফৱাদ চৌধুৰী আৰু আছাদ উমৰৰ বিৰুদ্ধে গ্ৰেপ্তাৰ পৰোৱানা জাৰি কৰে। পাকিস্তানৰ সংবাদপত্ৰ ডনৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি নিৰ্বাচন আয়োগৰ অৱমাননাৰ বাবে এই ৱাৰেণ্ট জাৰি কৰা হৈছে।
বাতৰি অনুসৰি, মঙলবাৰে পাকিস্তানৰ নিৰ্বাচন আয়োগে পিটিআইৰ নেতাসকলে আয়োগৰ সন্মুখত হাজিৰ হোৱাৰ পৰা ৰেহাইৰ দাবী নাকচ কৰি তেওঁলোকৰ বাবে গ্ৰেপ্তাৰৰ পৰোৱানা জাৰি কৰে। সদস্য নিছাৰ দুৰানীৰ নেতৃত্বত চাৰিজনীয়া ইচিপি বিচাৰপীঠে এই নিৰ্দেশ গৃহীত কৰি বিষয়টোৰ শুনানি ১৭ জানুৱাৰীলৈ স্থগিত ৰাখে।
ইচিপিৰ এই সিদ্ধান্তৰ পিছতে পিটিআই নেতা আছাদ উমৰে ​​টুইট কৰি কয় যে নিৰ্বাচন আয়োগে ইমৰান খান, মোৰ আৰু ফাৱাদ চৌধাৰীৰ বিৰুদ্ধে গ্ৰেপ্তাৰৰ পৰোৱানা জাৰি কৰিছে। নিৰ্বাচন চলোৱাৰ পৰিৱৰ্তে তেওঁলোক এই কামত লিপ্ত হৈছে। তেওঁলোকক নিজেই আদালত অৱমাননা কৰি আটক কৰা হৈছে।

 

ইচিপিৰ বিৰুদ্ধে জামিনযোগ্য ৱাৰেণ্ট জাৰি কৰাৰ সিদ্ধান্তক উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ ৰায়ক অপমান বুলি অভিহিত কৰিছে পিটিআই নেতা ফাৱাদ চৌধুৰীয়ে। তেওঁ ইয়াক ইচিপিৰ সদস্যসকলৰ আন এক “দলীয়” সিদ্ধান্ত বুলি অভিহিত কৰে। চৌধুৰীয়ে টুইট কৰি কয়, “নিৰ্বাচন আয়োগে জামিনযোগ্য ৱাৰেণ্ট জাৰি কৰাৰ সিদ্ধান্ত উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ সিদ্ধান্তক অপমান, গোচৰৰ তাৰিখ ১৭ জানুৱাৰী, যিটো আজি নিয়মৰ বিৰুদ্ধে সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছে। এয়া আয়োগৰ আন এক পক্ষপাতদুষ্ট সিদ্ধান্ত।”

 

যোৱা বছৰ ইচিপিয়ে পিটিআইৰ নেতাসকলক অৱমাননা জাননী জাৰি কৰি ব্যক্তিগতভাৱে বা তেওঁলোকৰ অধিবক্তাৰ জৰিয়তে আয়োগৰ সন্মুখত হাজিৰ হ’বলৈ নিৰ্দেশ দিছিল। অৱশ্যে আয়োগৰ সন্মুখত হাজিৰ নহ’ল পিটিআইৰ নেতাগৰাকী। ড’নৰ মতে, পিটিআইৰ নেতাসকলে ইচিপিৰ সিদ্ধান্তক বিভিন্ন উচ্চ ন্যায়ালয়ত প্ৰত্যাহ্বান জনাইছিল যে নিৰ্বাচনী আইন ২০১৭ৰ ১০ নং ধাৰা, যিটো আয়োগৰ অৱমাননাৰ শাস্তি প্ৰদানৰ ক্ষমতা সন্দৰ্ভত বিধিগত বিধান, সংবিধানৰ বিৰুদ্ধে। উচ্চ ন্যায়ালয়ত এই অভিযোগৰ পৰা সকাহ বিচাৰিছিল পিটিআইৰ নেতাসকলেও। ৩ জানুৱাৰীত পাকিস্তানৰ উচ্চতম ন্যায়ালয়ে ইচিপিক ইমৰান খান, আছাদ উমৰ আৰু ফাৱাদ চৌধুৰীৰ বিৰুদ্ধে নিৰ্বাচনী সংস্থাটোক অৱমাননা সম্পৰ্কীয় গোচৰত কাৰ্যবিধি অব্যাহত ৰাখিবলৈ অনুমতি দিয়ে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে