May 25, 2022, 12:15 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

গোৰখনাথ মন্দিৰৰ গেটত তাণ্ডৱ আইআইটি উত্তীৰ্ণ অভিযন্তাৰঃ অভিযুক্ত মুৰ্তাজাক গ্ৰেপ্তাৰ, কেমেৰাত বন্দী দৃশ্য

Reporter Name
  • Update Time : Monday, April 4, 2022
  • 76 Time View

মুম্বাই আইআইটিৰ পৰা উত্তীৰ্ণ অভিযন্তাই উত্তৰ প্ৰদেশৰ গোৰখনাথ মন্দিৰৰ বাহিৰত চোকা অস্ত্ৰৰে দুজন আৰক্ষীক আক্ৰমণ কৰাৰ ঘটনাই চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি কৰিছে৷ ধৰ্মীয় শ্ল’গান দি মন্দিৰত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰাৰ সময়তে একাংশ লোকে আৱদ্ধ কৰাৰ সময়তে আক্ৰমণ কাণ্ড সংঘটিত হয়৷

ঘটনাটোৰ এটা ভিডিঅ’ ইতিমধ্যে ভাইৰেল হৈছে। ভিডিঅ’ত অভিযন্তাজনক গোৰখনাথ মঠৰ মুখ্য কাৰ্যালয় গোৰখনাথ মন্দিৰৰ বাহিৰত হাত জোকাৰি আৰু চিঞৰি থকা দেখা গৈছে। মঠৰ মুখ্য পুৰোহিত হৈছে উত্তৰ প্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্যনাথ। ভিডিঅ’ত আহমেদ মুৰ্তাজা আব্বাচী নামৰ অভিযুক্ত যুৱকজনক জনতাই শিল নিক্ষেপ কৰা দেখা যায়।

মুৰ্তাজা গোৰখপুৰৰ বাসিন্দা আৰু ভাৰতীয় প্ৰযুক্তিবিদ্যা প্ৰতিষ্ঠান চমুকৈ আইআইটি বোম্বাইৰ পৰা উত্তীৰ্ণ৷ আৰক্ষীয়ে কয়। ২০১৫ চনত আইআইটি বোম্বাইৰ পৰা স্নাতক ডিগ্ৰী লাভ কৰিছিল। গোৰখপুৰৰ অতিৰিক্ত আৰক্ষী সঞ্চালক প্ৰধান অখিল কুমাৰে কয় যে তেওঁৰ পৰা এটা লেপটপ আৰু এটা ফোন উদ্ধাৰ কৰা হৈছে। ঘটনাৰ তদন্ত চলি আছে।

আমি একো অস্বীকাৰ কৰিব নোৱাৰো। সন্ত্ৰাসবাদীৰ সৈতে সম্পৰ্ক থাকিব পাৰে। গোচৰ সন্ত্ৰাসবাদ বিৰোধী দললৈ স্থানান্তৰ কৰা হ’ব। অভিযুক্ত মুৰ্তাজাকে ধৰি আন দুজন আৰক্ষীও আহত হয়। এখন স্থানীয় চিকিৎসালয়ত চিকিৎসা কৰি থকা হৈছে। আৰক্ষীয়ে আইপিচিৰ গুৰুতৰ ধাৰাৰ অধীনত এটা গোচৰ ৰুজু কৰি অভিযুক্তজনক জেৰা কৰি আছে। আৰক্ষীয়ে অভিযুক্তৰ দ্বাৰা দিয়া বিবৃতিৰ তদন্ত কৰিছে।

দেওবাৰে সন্ধিয়া গোৰখপুৰৰ গোৰখনাথ মন্দিৰৰ দক্ষিণ গেটত এজন যুৱকে ধৰ্মীয় শ্ল’গান দি মন্দিৰত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে আৰু দুজন নিৰাপত্তাৰক্ষীক তীক্ষ্ণ অস্ত্ৰৰে আহত কৰে। নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ দ্বাৰা ধৰিবলৈ কৰা প্ৰচেষ্টাত অভিযুক্ত মুৰ্তাজা আঘাতপ্ৰাপ্ত হয়। উল্লেখ কৰিব পাৰি যে গোৰখনাথ মন্দিৰ নাথ সম্প্ৰদায়ৰ সৰ্বোচ্চ পীঠ আৰু উত্তৰ প্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্যনাথ এই পীঠৰ মহন্ত।

গোৰখপুৰ জোনৰ অতিৰিক্ত আৰক্ষী সঞ্চালক প্ৰধান অখিল কুমাৰে কয় যে এজন ব্যক্তিয়ে ধৰ্মীয় শ্ল’গান দি তীক্ষ্ণ অস্ত্ৰৰে মন্দিৰত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল আৰু দুজন পিএচি ৰক্ষীক আহত কৰিছিল। গেটৰ ওচৰৰ পিএচি পোষ্টলৈও গৈছিল আৰু আৰক্ষীক আক্ৰমণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল।

অৱশ্যে, আৰক্ষীয়ে ধৈৰ্য্য দেখুৱাই তেওঁক ধৰিছিল। আক্ৰমণত ৰক্ষী গোপাল কুমাৰ গৌৰ আৰু অনিল পাছৱান আঘাতপ্ৰাপ্ত হয়। গুৰু গোৰখনাথ চিকিৎসালয়ত প্ৰাথমিক চিকিৎসাৰ পিছতে বিআৰডি চিকিৎসা মহাবিদ্যালয় চিকিৎসালয়লৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল।

আজি গোৰখপুৰৰ বিআৰডি চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ত উপস্থিত হৈ আঘাতপ্ৰাপ্ত আৰক্ষীৰ স্বাস্থ্যৰ বুজ লয় মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্য নাথে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে