January 30, 2023, 4:47 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

গোসাঁইগাঁৱত পৰিবহন বিভাগে অভিযান চলোৱাৰ সময়তে ই-ৰিক্সা চালকৰ মৃত্যু, থানা ঘেৰাও

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, March 17, 2022
  • 136 Time View

গোসাইগাঁওঃ কোকৰাঝাৰ জিলাৰ গোসাঁইগাঁৱত পৰিবহন বিভাগে অভিযান চলোৱাৰ সময়তে এগৰাকী ই-ৰিক্সা চালকৰ মৃত্যু হোৱাত উত্তপ্ত হৈ পৰে পৰিস্থিতি৷ ফলত উত্তেজিত লোকে থানা ঘেৰাও কৰি ন্যায়ৰ দাবী জনাই৷ কোকৰাঝাৰ জিলা পৰিবহন বিষয়াৰ নেতৃত্বত গোসাঁইগাঁও সদৰ চহৰতই-ৰিক্সাৰ বিৰুদ্ধে অভিযান চলাই প্ৰশাসনে। ই-ৰিক্সাৰ পঞ্জীয়ন নম্বৰ, বীমা আৰু চালকৰ লাইচেন্স বিচাৰি অভিযান চলাই প্ৰায় ৭০ খন ই-ৰিক্সা জব্দ কৰে। ই-ৰিক্সাৰ চালকসকলে পৰিবহন আইন ভংগ কৰা বুলি ই-ৰিক্সাসমূহক জব্দ কৰে আৰু নথি-পত্ৰ বিহীন ই-ৰিক্সাসমূহ গোসাঁইগাঁও থানাত আৱদ্ধ কৰে। পৰিবহন আইন নমনা ই-ৰিক্সাসমূহ থানাৰ পৰা ১০ হাজাৰ টকা জৰিমনা আদায় দি লৈ যাব লাগিব বুলি জিলা পৰিবহন বিষয়া সৰ্বেশ্বৰ ব্ৰহ্মই নিৰ্দেশ দিয়াত ই-ৰিক্সা চালকসকলৰ মাজত হাহাকাৰ লাগে। পৰিবহন বিভাগৰ নিৰ্দেশ শুনাৰ পিছতে গোসাঁইগাঁও ২নং ৱাৰ্ডৰ বাসিন্দা তথা ই-ৰিক্সা চলাই জীৱিকা নিৰ্বাহ কৰা গোপাল ৰায় (৫০) হৃদৰোগত আক্ৰান্ত হৈ থানাৰ সন্মুখতে ঢলি পৰে। তৎক্ষনাত লোকজনক হাব্ৰুবিলস্থিত আৰএনবি অসামৰিক চিকিৎসালয়লৈ নিয়া হয় যদিও চিকিৎসকে তেওঁক মৃত বুলি ঘোষণা কৰে। ই-ৰিক্সা চালকসকল ক্ষোভত ফাটি পৰে। মৃতদেহ লৈ গোসাঁইগাঁও থানাৰ সন্মুখত বিক্ষোভ প্ৰদৰ্শন কৰি ডিটিঅ’ মুৰ্দাবাদ, ডিটিঅ’ৰ দাদাগিৰী নচলিব৷ মৃত চালকজনৰ মৃত্যুৰ বাবে দায়ী ডিটিঅ’ক গ্ৰেপ্তাৰ কৰক, মৃতকৰ পৰিয়ালক দহ লাখ টকা ক্ষতিপূৰণ দিয়ক আদি ইত্যাদি শ্ল’গানেৰে পৰিৱেশ উত্তাল কৰি তোলে। থানাৰ সন্মুখত উত্তাল প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচী চলা কালিন সময়ছোৱাতে কাৰ্যবাহী দণ্ডাধীশসহ পৰিবহন বিষয়া আহি উপস্থিত হোৱাৰ পিছতে ক্ষোভৰ মাত্ৰা অধিক বৃদ্ধি পায় যদিও গোসাঁইগাঁও আৰক্ষীয়ে পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণ কৰে। পিছত আৰক্ষী, পৰিবহন বিষয়া আৰু ই-ৰিক্সা ইউনিয়নৰ নেতৃবৃন্দৰ মাজত সমস্যা সমাধানৰ বাবে এক বৈঠক অনুষ্ঠিত হয়। বৰ্তমানেও পৰিস্থিতি উত্তেজনাপূৰ্ণ হৈ আছে আৰু পৰিবহন বিভাগৰ বিৰুদ্ধে চালকসকল ক্ষোভত ফাটি পৰিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে