February 1, 2023, 2:45 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

গোলাঘাট জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ গৌৰৱময় শতবৰ্ষ উদযাপনৰ বৰ্ণিল কাৰ্যসূচীৰ শুভাৰম্ভ

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, April 9, 2022
  • 87 Time View

চন্দন কৰ্মকাৰ, গোলাঘাটঃ আজিৰে পৰা আৰম্ভ গোলাঘাট জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ গৌৰৱময় শতবৰ্ষ উদযাপনৰ শুভাৰম্ভ অনুষ্ঠান আৰম্ভ হৈছে। শুভাৰম্ভণী অনুষ্ঠানে বৰ্ণাঢ্য সাংস্কৃতিক কাৰ্যসূচীৰে মুখৰিত গোলাঘাট ষ্টেডিয়ামত উদুলি-মুদুলি পৰিৱেশৰ সৃষ্টি কৰিছে৷ গৌৰৱময় কাৰ্যক্ৰমণিকাৰে এশটা বছৰ গৰকা ৰাজ্যৰ ক্ৰীড়া ক্ষেত্ৰখনলৈ বিশেষ বৰঙণি আগবঢ়োৱা গোলাঘাট জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ শতবৰ্ষ উদযাপনৰ শুভাৰম্ভণি অনুষ্ঠানৰ আজি পুৱা গোলাঘাট ষ্টেডিয়ামত শতবৰ্ষৰ পতাকা উত্তোলন কৰে গোলাঘাট সমষ্টিৰ বিধায়ক, মন্ত্ৰী অজন্তা নেওগে। জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উত্তোলন কৰা ১০০ খন পতাকাৰ ভিতৰত সন্থাৰ সভাপতি ডা০ অজিত বৰুৱা, সাধাৰণ সম্পাদক সঞ্জীৱ সন্দিকৈ, জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উপ-সভাপতি তথা অসম ক্ৰিকেট সন্থাৰ উপ-সভাপতি পৰিক্ষীত দত্ত, জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উপ-সভাপতি দীনেশ গগৈ, পূৰ্ণ ৰাজখোৱা, যতীন বৰা, গোলাঘাট জিলাৰ উপায়ুক্ত মৃগেশ নাৰায়ণ বৰুৱা, নুমলীগড় শোধনাগাৰ লিমিটেডৰ পৰিচালন সঞ্চালক ভাস্কৰজ্যোতি ফুকন, অসম ক্ৰিকেট সন্থাৰ সভাপতি ৰমেন দত্ত আদিয়ে প্ৰতিকীভাৱে উত্তোলন কৰে। শতবৰ্ষ উদযাপন সমিতিৰ উপ-সভাপতি পৰীক্ষিত দত্তই আঁতধৰা অনুষ্ঠানত মুখ্য অতিথি ৰূপে উপস্থিত থাকি মন্ত্ৰী অজন্তা নেওগে শুভেচ্ছামূলক বক্তব্য আগবঢ়োৱাৰ লগতে অংশগ্ৰহণ কৰা অতিথিসকলে শুভেচ্ছামূলক বক্তব্য আগবঢ়ায়। অনুষ্ঠানত নুমলীগড় শোধনাগাৰৰ মহাপ্ৰৱন্ধক কাজল শইকীয়া উপস্থিত থাকে। আদৰণি ভাষণ প্ৰদান কৰে গোলাঘাট জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ সভাপতি ডা০ অজিত বৰুৱাই। ফুল মাৰাথান দৌৰ প্ৰতিযোগিতাৰ বিজয়ীসকলৰ মাজত পুৰস্কাৰসমূহ বিচৰণ কৰা হয়। শতবৰ্ষ উপলক্ষে শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ সংঘৰ গায়ন-বায়নৰ দল, বড়ো, ঝুমুৰ, ক্ৰীড়া সন্থাৰ ইভেন্টসমূহৰ খেলুৱৈসকলৰ কুচ-কাৱাজ আদিয়ে গোলাঘাট ষ্টেডিয়ামত আজি অনন্য পৰিৱেশৰ সৃষ্টি কৰে। আজি আয়োজিত সম্পূৰ্ণ মাৰাথান প্ৰতিযোগিতাত প্ৰথম স্থান লাভ কৰে বৰপেটাৰ ৰবীন দাসে। দ্বিতীয় স্থান মৰিগাঁৱৰ সূৰ্য দাস, তৃতীয় স্থান খুমটাইৰ তিখেশ্বৰ কুৰ্মী, চতুৰ্থ স্থান মৰিগাঁৱৰ ভুপেন ডেকা, পঞ্চম স্থান বিকাশ ঠেঙাল, ষষ্ঠ খুমটাইৰ খগেন কুৰ্মী, সপ্তম স্থান নাহৰকটীয়াৰ বিনোদ ৰাজোৱাৰ, অষ্টম স্থান বিহৰাৰ ৰিচি গুপ্তা, নৱম স্থান বিহৰাৰ উত্তম ৰবিদাস আৰু দশম স্থান যোৰহাটৰ কৃষ্ণ চুতীয়াই লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হয়। সম্পূৰ্ণ মাৰাথানৰ ফ্লেগ অফ কৰে অসম এথেলেটিক সন্থাৰ সম্পাদক অশোক ভঁৰালীয়ে।

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে