February 1, 2023, 8:27 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

গোলাঘাটৰ ন্যায়িক আদালত ভৱন মুকলি গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ মুখ্য ন্যায়াধীশ সুধাংশু ধুলীয়াৰ

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, March 27, 2022
  • 97 Time View

গোলাঘাটৰ পৰা চন্দন কৰ্মকাৰঃ নতুনকৈ নিৰ্মাণ কৰা গোলাঘাট জিলা ন্যায়িক আদালত আৰু কাৰ্যালয়ৰ অত্যাধুনিক সাতমহলীয়া ভৱন আজি আনুষ্ঠানিকভাৱে মুকলি কৰে গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ মুখ্য ন্যায়াধীশ সুধাংশু ধুলীয়াই৷ গাম্ভীৰ্যপূৰ্ণ অনুষ্ঠানত অত্যাধুনিক সাতমহলীয়া ভৱন মুকলি কৰা হয়৷ গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ মুখ্য ন্যায়াধীশ সুধাংশু ধুলীয়াই ভৱন মুকলি কৰি কয় যে এটা সুন্দৰ অট্টালিকা থকা আদালতেই সুন্দৰ ন্যায় প্ৰদানৰ আশ্বাস নিদিয়ে। অট্টালিকাৰ ৰং যিয়েই নহ‌ওক কিয়, ন্যায়ৰ ৰং সকলোৰে বাবে একেই হ’ব লাগে। এজন দক্ষ অধিবক্তাই দক্ষ ন্যায় প্ৰদানৰ প্ৰতিচ্ছবি বহন কৰে। আনহাতে, অতি পুৰণি গোলাঘাট অধিবক্তা সন্থাৰো প্ৰশংসা কৰে মুখ্য ন্যায়াধীশগৰাকীয়ে। বহু দক্ষ তথা অভিজ্ঞ অধিবক্তাৰ পৰিচালনাৰে গোলাঘাট অধিবক্তা সন্থাই বিগত সময়চোৱাত গোলাঘাটৰ ন্যায় ব্যৱস্থালৈ আগবঢ়োৱা অৰিহণাৰ কথাও তেওঁ উল্লেখ কৰে। দৰিদ্ৰতাৰ বিপৰীত অৰ্থ অৰ্থপূৰ্ণতা নহয়, বৰঞ্চ ন্যায় বুলিও মন্তব্য মুখ্য ন্যায়াধীশ শুধাংশু ঢুলীয়াৰ। উল্লেখ্য যে, প্ৰায় ২৯ কোটি টকা ব্যয় সাপেক্ষে ৰাজ্যৰ ভিতৰতে উক্ত ন্যায়িক ভৱন আটক ধুনীয়াকৈ অত্যাধুনিক ৰূপত সজাই-পৰাই তোলা হৈছে। আজিৰে পৰা গোলাঘাট ন্যায়িক আদালতৰ চৌহদ ৰাইজৰ বাবে মুকলি হয়। গাম্ভীৰ্যপূৰ্ণ অনুষ্ঠানত আদৰণি ভাষণ প্ৰদান কৰে জিলা সত্ৰ ন্যায়াধীশ বিনোদ কুমাৰ চন্দকে। বিশিষ্ট অতিথি ৰূপে উপস্থিত থাকে গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ ন্যায়াধীশ সুমন শ্যম। গোলাঘাট জিলাৰ উপায়ুক্ত মৃগেশ নাৰায়ণ বৰুৱা, গোলাঘাট অধিবক্তা সন্থাৰ সভাপতি দীপমৰঞ্জন সন্দিকৈয়ে অনুষ্ঠানত শুভেচ্ছামূলক বক্তব্য আগবঢ়ায়। গোলাঘাটৰ মুখ্য ন্যায়িক দণ্ডাধীশ কে.এল বৈষ্ণৱে শলাগৰ শৰাই আগবঢ়ায়। আৰম্ভণিতে গোলাঘাট অধিবক্তা সন্থাৰ সদস্যসকলে এটি সুন্দৰ কোৰাচ পৰিৱেশন কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে