February 1, 2023, 1:05 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

গুৱাহাটী-শিলচৰৰ যাত্ৰীক লুটিছে বিমান কোম্পানীয়েঃ মন্ত্ৰীৰ ধমক ‘১৫ দিনলৈ বৃদ্ধি নকৰিব বিমানৰ ভাড়া’

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, May 17, 2022
  • 83 Time View

বিগত কেইবা দিন ধৰি গুৱাহাটী-শিলচৰ আকাশীপথেৰে যাত্ৰা কৰা বিমানৰ যাত্ৰীসকলৰ পৰা অত্যাধিক হাৰত ধন আদায় কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈ আহিছে৷ ভূমিস্খলনৰ ফলত ৰেলপথ আৰু ঘাইপথ বন্ধ হৈ পৰাত আকাশী পথ ব্যৱহাৰ কৰা যাত্ৰীসলক পৰা ২৫ হাজাৰ পৰ্যন্ত ভাড়া আদায় কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈছে৷ ৰেলপথ আৰু ঘাইপথ বন্ধ৷ বিকল্প মাথো আকাশী পথ৷ শিলচৰ-গুৱাহাটীৰ মাজৰ বিমান ভাড়া বৃদ্ধি কৰা বুলি অভিযোগ উত্থাপন মাজতে সাংসদ ৰাজদ্বীপ ৰয়ৰ টুইটৰ ৰি-টুইট কৰি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী জ্যোতিৰাদিত্য সিন্ধিয়াই ১৫ দিন ভাড়া বৃদ্ধি কৰিব নোৱাৰিব বুলি কয়। এয়াৰলাইনসমূহক যাত্ৰীসকলৰ পৰা অত্যাধিক ভাড়া আদায় নকৰিবলৈ নিশ্চিত কৰিবলৈ কয় সিন্ধিয়াই৷ ১৫ দিনৰ ভিতৰত গুৱাহাটী-শিলচৰ ভ্ৰমণৰ ভাড়াৰ সীমা স্পষ্ট হৈ থাকিব আৰু বৃদ্ধি কৰিব নোৱাৰিব। এয়াৰলাইনবোৰক নিৰ্দেশনা পালন কৰিবলৈ কয়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে