February 8, 2023, 9:38 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

গুৱাহাটীৰ ৫, উজনিৰ ২ থলুৱা ইছলামধৰ্মী যুৱকসহ ১৩ যুৱকৰ আলফা স্বাধীনত যোগদানৰ সন্দেহ

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, April 12, 2022
  • 99 Time View

অসম জাতিৰ আয়ুস ৰেখা স্বৰূপ ৰঙালী বিহুৰ ব্যাপক আনন্দ-উল্লাস আৰম্ভ হোৱাৰ সময়তে আকৌ আলফাত যেগদানৰ ধুম উঠিছে একাংশ যুৱক-যুৱতীৰ৷ উজনি-নামনি আৰু গুৱাহাটীৰ যুৱক-যুৱতী আলফালৈ স্বাধীনত যোগদানৰ পুনৰ সন্দেহ কৰা হৈছে৷ কৌশলপূৰ্ণ যুদ্ধ বিৰতি ঘোষণা কৰি আলফা স্বাধীনৰ শীৰ্ষ নেতা পৰেশ বৰুৱাই যুৱক-যুৱতীক শিবিৰলৈ নিয়াৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈ থকাৰ সময়তে পুনৰ প্ৰায় ১৩গৰাকী যুৱক আলফাৰ শিবিৰলৈ যোৱাৰ খবৰ প্ৰকাশ হৈ আহিছে৷ ১৩গৰাকী যুৱক-যুৱতীৰ ভিতৰত গুৱাহাটীৰ যুৱক থকা বুলিও সন্দেহ কৰা হৈছে। গুৱাহাটীৰ বেলতলাৰ হিতেশ ডেকা নামৰ যুৱকজনে ম্যানমাৰলৈ গৈ আলফা স্বাধীনত যোগ দিয়াৰ সন্দেহ কৰা হৈছে৷ বিগত কেইবা দিন ধৰি নিৰুদ্দেশ হৈ আছে হিতেশ৷ অসমৰ এটা সংবাদ প্ৰতিষ্ঠানক আলফা স্বাধীনে জনোৱা মতে, আজি ১০গৰাকী যুৱকে আলফা স্বাধীনৰ ম্যানমাৰ শিবিৰত গৈ আলফা স্বাধীনত যোগ দিছে৷ ইয়াৰে দুগৰাকী গুৱাহাটীৰ মাজ-মজিয়াৰ আৰু ৩গৰাকী যুৱক গুৱাহাটী মহানগৰীৰ সমীপৱৰ্তী এলেকাৰ বুলি জানিব পৰা গৈছে৷ একেটা দিনতে আলফা স্বাধীনৰ শিবিৰত ১৩গৰাকী যুৱক উপস্থিত হোৱাৰ খবৰে ব্যাপক চৰ্চা লাভ কৰিছে। উজনিৰ তিনিচুকীয়াৰ ঋতুৰাজ গোহাঁই, পানীতোলাৰ শুভান্তা দুৱৰা, বকোৰ অংকুৰ কলিতা, মিৰ্জাৰ দেৱাশিস দাস, আজাৰাৰ মৃণ্ময় কলিতা, বেলতলাৰ হিতেশ ডেকা, গোলাঘাটৰ বীৰেণ বৰা আৰু উমেশ বৰা, চাংসাৰিৰ ৰঞ্জিত দাস, পানীখাইতিৰ মৃদুল নাথ, বাইহাটাৰ সঞ্জীৱ শৰ্মা, শিৱসাগৰৰ ছহিদুল আহমেদ হাজৰিকা আৰু আনোৱাৰ আলিয়ে আলফা স্বাধীনত যোগ দিয়া বুলি জানিব পৰা গৈছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে