May 25, 2022, 12:29 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

গুৱাহাটীত অনুষ্ঠিত নেচনেল মেডিকোছ অৰ্গেনাইজেচনৰ সন্মিলনত মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, May 7, 2022
  • 16 Time View

আজিৰে পৰা দুদিনীয়া কাৰ্যসূচীৰে গুৱাহাটীত অনুষ্ঠিত হৈছে নেচনেল মেডিকোছ অৰ্গেনাইজেচনৰ ৪১ তম বাৰ্ষিক সন্মিলন৷ আজি সন্মিলত মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা উপস্থিত থাকে৷ মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই অসমত দুদিনীয়া সন্মিলন আয়োজন কৰাৰ বাবে নেচনেল মেডিকোছ অৰ্গেনাইজেচনৰ ওচৰত কৃতজ্ঞ বুলি কয়। ৰাজ্যখনৰ চিকিৎসা সম্প্ৰদায়ক লাভান্বিত কৰাত এক আকৰ্ষণীয় চুক্তিত সহায় কৰিব বুলিও কয় হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই। অসম চৰকাৰে ইনফ্ৰা ডিভিপিটিৰ লগতে উদ্ভাৱনী মূলক আঁচনিৰ জৰিয়তে স্বাস্থ্য সেৱাৰ ক্ষেত্ৰত গুৰুত্বপূৰ্ণ পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰিছে। আমাৰ আঠখন কাৰ্যকৰী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয় আৰু আঠখন চিকিৎসা মহাবিদ্যালয় নিৰ্মাণাধীন আছে। আন আঠখন চিকিৎসা মহাবিদ্যালয় নিৰ্মাণৰ প্ৰস্তাৱ দিয়া হৈছে যিয়ে সংখ্যাটো ২৪ লৈ লৈ যাব বুলিও কয় মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে। নেচনেল মেডিকোছ অৰ্গেনাইজেচনৰ ৪১ তম বাৰ্ষিক সন্মিলন আৰএছএছৰ সম্পৰ্ক প্ৰমুখ ড০ ৰমেশ পাপ্পাৰ, এনএমঅ’ৰ সভাপতি ড০ সতীশ মিধা, এনএমঅ’ৰ সম্পাদক ড০ বিশ্বম্ভৰ গান, এনএমঅ’ অসমৰ সভাপতি ড০ প্ৰশান্ত দিহিঙিয়া, জিএমচিৰ অধ্যক্ষ ডা০ অচ্যুত চন্দ্ৰ বৈশ্য, সাংগঠনিক সচিব ডা০ ৰক্তিম প্ৰতিম তামুলী উপস্থিত থাকে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে