May 25, 2022, 12:04 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

গাদী যাও যাও অৱস্থাঃ তেনে সময়তে ভাৰতক ভূয়সী প্ৰশংসা পাক প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খানৰ

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, March 20, 2022
  • 51 Time View

পাকিস্তানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খানে নিজ দেশত ৰাজনৈতিক হুলস্থুলৰ মাজতে ভাৰতৰ প্ৰশংসা কৰা পৰিলক্ষিত হৈছে। ইমৰান খানে কয় যে ভাৰত আমেৰিকাৰ সৈতে কোৱাড (কোৱাড)ৰ অংশ তথাপিও তেওঁলোকে ৰাছিয়াৰ পৰা তেল আমদানি কৰি আছে৷ এয়া হৈছে ভাৰতৰ বৈদেশিক নীতি। ইমৰান খানে আৰু কয় যে মই আজি ভাৰতৰ প্ৰশংসা কৰিছো। ভাৰতে সদায় এটা মুক্ত বৈদেশিক নীতি ৰাখিছে। ভাৰত আৰু আমেৰিকাৰ মাজত মিত্ৰতা আছে আৰু ভাৰতে নিজকে নিৰপেক্ষ বুলি কয়। ভাৰতে ৰাছিয়াৰ পৰা তেল দাবী কৰিছে যিটো সময়ত ৰাছিয়াক নিষেধাজ্ঞা আৰোপ কৰা হৈছে। কাৰণ ভাৰতৰ বৈদেশিক নীতি মানুহৰ উন্নতিৰ বাবে৷

উল্লেখ্য যে, সহযোগী দল আৰু নিজ দল PTIৰ ২০ জনতকৈ অধিক সাংসদে বিসম্বাদ আৰম্ভ কৰাত বিপদত পৰিছে পাক প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰাণ খান৷ অনাস্থা প্ৰস্তাৱৰ জৰিয়তে চৰকাৰ পতনৰ সম্ভাৱনাই দেখা দিছে৷ ইমৰান খানৰ চৰকাৰৰ বিৰুদ্ধে সকলো বিৰোধী দল বৰ্তমান একগোট হৈছে৷ যোৱা দেৰ বছৰ ধৰি বিভিন্ন বিষয়ক লৈ পাকিস্তানৰ সেনাৰে হোৱা মতানৈক্যই ইমৰান খানক বিপদত পেলাইছে৷ পাকিস্তানৰ সেনাই ক্ষমতালৈ অনা ইমৰান খান চৰকাৰৰ বিৰুদ্ধে সেনাৰ মোহভংগ হৈছে৷ অৰ্থনৈতিক মন্দাৱস্থা, মূল্য বৃদ্ধি, ভুল বৈদেশিক নীতিৰ বাবেই ইমৰান খান চৰকাৰৰ বিৰুদ্ধে ক্ষোভ বৃদ্ধি পাইছে৷

পাকিস্তানৰ ৰাজনৈতিক অস্থিৰতা তীব্ৰতৰ হৈছে৷ ঐক্যবদ্ধ বিৰোধীয়ে ৰাষ্ট্ৰীয় বিধানসভাৰ অধ্যক্ষক প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খানৰ বিৰুদ্ধে অনাস্থা প্ৰস্তাৱ দাখিল কৰে। বিৰোধীয়ে লগতে সতৰ্ক কৰি দিছে যে যদি অধ্যক্ষই প্ৰস্তাৱ গ্ৰহণ বা বিলম্ব বা অস্বীকাৰ কৰিলে বিধানসভা সচিবালয়ত এক অৱস্থান কৰি প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰা হ’ব৷ সোমবাৰে অধ্যক্ষই প্ৰস্তাৱ স্বীকাৰ কৰে তেন্তে ২৮ মাৰ্চত অনাস্থা ভোট গ্ৰহণ কৰা হ’ব বুলি আশা কৰা হৈছে। ৰাজনৈতিক বিবাদৰ বাবে অনাস্থা প্ৰস্তাৱ গ্ৰহণ নকৰিলে সমগ্ৰ বিধানসভাৰ কাৰ্যক্ৰম ব্যাহত কৰাৰ ভাবুকি দিছে।

ইপিনে ২২-২৩ মাৰ্চত ইছলামাবাদত ইছলামিক সহযোগিতাৰ সংগঠন চমুকৈ অ’আইচিৰ বৈদেশিক মন্ত্ৰীসকলৰ সন্মিলন অনুষ্ঠিত হ’ব। প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰাণ খানৰ ওপৰত ৰাজনৈতিক চাপ বাঢ়ি অহাৰ সময়তে চোৰাংচোৱা তথ্যই সূচায় যে সেনা প্ৰধান জেনেৰেল কামাৰ জাৱেদ বাজৱা আৰু আইএছআইৰ ডিজি লেফটেনেণ্ট জেনেৰেল নাদিম অঞ্জুমে প্ৰধানমন্ত্ৰীক অ’আইচিৰ সন্মিলনৰ পিছত পদত্যাগ কৰিবলৈ কৈছে। আনকি পাকিস্তান তেহৰিক-ই-ইনচাফ চমুকৈ পিটিআই দলৰ ট্ৰাম্প কাৰ্ড প্ৰাক্তন সেনা প্ৰধান জেনেৰেল ৰাহিল শ্বৰীফক সেনাৰ সৈতে ইমৰান খানৰ হৈ মধ্যস্থতা কৰিবলৈ দি বিফল হৈছে। জানিব পৰা গৈছে যে জেনেৰেল শ্বৰীফে ইমৰান খানৰ নিৰ্দেশত জেনেৰেল বাজৱাক লগ কৰিবলৈ পাকিস্তানলৈ উৰা মাৰিছিল৷ কিন্তু সেনা প্ৰধানক সৈমান কৰিব নোৱাৰিলে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে