May 25, 2022, 11:53 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

গাঁও পঞ্চায়তক বঞ্চনাৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ, ঘগ্ৰাপাৰ গাঁও পঞ্চায়ত কাৰ্যালয়ৰ তলা খুলি দিলে গাঁও সভাৰ সদস্যই

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, April 2, 2022
  • 50 Time View

পঙ্কজ কুমাৰ লহকৰ, নলবাৰীঃ নলবাৰী জিলাৰ বড়িগোগ বনভাগ উন্নয়ন খণ্ডৰ অন্তৰ্গত ১৩নং ঘগ্ৰাপাৰ গাঁও পঞ্চায়তৰ কাৰ্যালয়ত ওলমি থকা তলা আজি খুলি দিয়ে গাঁও সভাৰ সদস্যসকলে৷ এদিন পূৰ্বে ১৩নং ঘগ্ৰাপাৰ গাঁও পঞ্চায়ত কাৰ্যালয়ত গাঁও সভাৰ সদস্য-সদস‍্যাসকলৰ লগতে একাংশ ৰাইজে তলা লগাই দিছিল৷ এই বাতৰি সংবাদ মাধ্যমত বাতৰি প্ৰকাশ হোৱাৰ পিছতে নলবাৰী জিলা গ্ৰামোন্নয়ন বিভাগৰ গা লৰা পৰিলক্ষিত হয়। পঞ্চায়তখনত সদ‍্য আৱণ্টিত এমজি এনৰেগা আঁচনিৰ এখনো আঁচনি গাঁও পঞ্চায়তক প্ৰদান নকৰাৰ বিপৰীতে আঞ্চলিক পঞ্চায়তক ১৭ টাকৈ আঁচনিখনৰ কাম অনুমোদন দিয়ে৷ ফলত পঞ্চায়তখনৰ ক্ষোভিত গাঁও সভাৰ সদস্য-সদস‍্যাসকলে কাৰ্যালয়টোত উপস্থিত হৈ পঞ্চায়ত সভাপতি ৰাতুল শৰ্মা আৰু সচিব ভগৱান লহকৰক প্ৰশ্ন কৰে৷ কিন্তু সভাপতি, সচিবে উত্তৰ দিব নোৱাৰাত অৱশেষত পঞ্চায়ত কাৰ্যালয়টোত অৰ্নিষ্টকাললৈ তলা ওলোমাই প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰিছিল। নলবাৰী গ্ৰামোন্নয়ন বিভাগে পঞ্চায়তৰ সভাপতি ৰাতুল শৰ্মাক কাৰ্যালয়টোলৈ ততাতৈয়াকৈ মাতি নি জিপিৰ ১৬টা এমজি এনৰেগা কামৰ অনুমোদন দিয়ে৷ অৱশ্যে নলবাৰী জিলা গ্ৰামীণ বিকাশ অভিকৰণে বৰ্তমানেও আঁচনিৰ কাৰিকৰী কাম-কাজ কৰা নাই বুলি জানিব পৰা গৈছে। তাৰ পিছতে পঞ্চায়তখনৰ সদস্য-সদস‍্যাসকলে ঘগ্ৰাপাৰ গাঁও পঞ্চায়তৰ ওলমাই থোৱা তলা খুলি দিয়ে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে