February 6, 2023, 9:39 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

খেতি পথাৰত নাই পানী! উপায়ন্তৰ হৈ সৰুপথাৰৰ কৃষক ৰাইজে মিলি খান্দিলে নলা

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, September 23, 2020
  • 121 Time View

সৰুপথাৰঃ নিয়তিৰ খেলাত সৰ্বস্বান্ত সৰুপথাৰৰ খেতিয়ক। সমগ্ৰ অসমতে বৰষুণে তাণ্ডৱ চলাইছে। হাজাৰ হাজাৰ গাঁৱৰ ৰাইজ বানৰ কবলত। কিন্তু ধনশিৰি মহকুমাৰ সৰুপথাৰতহে নাই বৰষুণ। ধাননি পথাৰ ফাটি চিৰাচিত হল। প্ৰখৰ ৰদত লেৰেলিল সেউজিয়া হ’বলৈ ধৰা ধাননি ডৰা।

সকলোফালে যেন দৰিদ্ৰৰে মৰণ। গাঁৱৰ সৰহ সংখ্যক ৰাইজে খেতি বাতি কৰিয়েই কোনোমতে পৰিয়াল পোহপাল দি আছে। দীৰ্ঘদিন ধৰি বৰষুণ নোহৱাৰ ফলত এতিয়া দিশহাৰা এইসকল খেতিয়ক। চৰকাৰৰো এইবোৰ ক্ষেত্ৰত আহৰি নাই।

অৱশেষত আজি ৰাইজৰ ধৈৰ্য্যৰ বান্ধ চিঙিল। সৰুপথাৰ প্ৰেমহৰা পঞ্চায়তৰ অন্তৰ্গত বৰবালী, বেবেজীয়া, টেঙেৰাজান আৰু বৰডুবি গাঁৱৰ দলে বলে সকলো পুৰুষ-মহিলা ওলাই আহি পথাৰত পানী দিয়াৰ সুবিধা কৰি খান্দিলে বৃহৎ নলা। দৈয়াং নদীৰ সৈতে সংযোগ ঘটাই প্ৰেমহৰা পঞ্চায়তৰ বৰবালী গাঁৱৰ পানী যোগান কেন্দ্ৰৰ পৰা পথাৰলৈ সংলগ্ন কৰি খান্দিলে এই নলা। তেওঁলোকক এই ক্ষেত্ৰত নলা খন্দাৰ সুবিধা হোৱাকৈ এখন জে চি বি যোগান ধৰিলে সৰুপথাৰৰ বিশিষ্ট সমাজ সেৱক তথা বিজেপি নেতা জীৱন চুতীয়াই। গাঁৱৰ ৰাইজে জনোৱা মতে এই নলাৰ পৰা ৫/৬ খন গাঁৱৰ খেতিয়ক ৰাইজ উপকৃত হব।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে