February 2, 2023, 4:18 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

খাৰকিভ মিলিটাৰী একাডেমীত ৰকেট নিক্ষেপেৰে ৰাছিয়াৰ ভয়ংকৰ আক্ৰমণ, ধ্বংসস্তুপত পৰিণত কেইবাটাও আৱাসিক এলেকা

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, March 2, 2022
  • 142 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ ৰাছিয়াৰ আক্ৰমণত ইউক্ৰেইনৰ বহু চহৰ ধ্বংসস্তুপত পৰিণত হৈছে। ইফালে, আজি ৰাছিয়াৰ সেনাই খাৰকিভ সামৰিক একাডেমীক লক্ষ্য কৰি এটা ৰকেট নিক্ষেপ কৰে। বাতৰি অনুসৰি, ৰাছিয়াৰ সেনাই কেইবাটাও আৱাসিক এলেকাত আক্ৰমণ চলাইছে। একে সময়তে ইউক্ৰেইনত আৱদ্ধ ভাৰতীয় নাগৰিকসকলৰ বাবে ভাৰত চৰকাৰে কেবাটাও নিয়ন্ত্ৰণ কক্ষ স্থাপন কৰিছে। এই নিয়ন্ত্ৰণ কক্ষবোৰ পোলেণ্ড, ৰোমানিয়া, হাংগেৰী আৰু স্লোভাক গণৰাজ্যত স্থাপন কৰা হৈছে। এই দেশবোৰ ইউক্ৰেইনৰ সীমান্ত দেশ। ইউক্ৰেইনত আৱদ্ধ ভাৰতীয়সকলে সহায় পাবলৈ আৰু ঘৰলৈ উভতি যাবলৈ চৰকাৰে জাৰী কৰা নম্বৰবোৰত কল কৰিব পাৰে। উল্লেখ্য যে ৰাছিয়া আৰু ইউক্ৰেইনৰ মাজত কেইবাদিনো ধৰি যুদ্ধ চলি আছে আৰু এই যুদ্ধৰ সমাপ্তিৰ বাবে দুয়োখন দেশৰ মাজত আলোচনাও হয় যদিও, আলোচনা সম্পূৰ্ণৰূপে বিফল হয়। যাৰ ফলত ৰাছিয়া অধিক আক্ৰমণাত্মক হৈ পৰা পৰিলক্ষিত হৈছে।
ৰাছিয়াই দ্ৰুতগতিত ইউক্ৰেইনৰ বহু চহৰত আক্ৰমণ চলাই আছে। ৰাছিয়াৰ সেনাই ইউক্ৰেইনৰ খাৰকিভ চহৰত অৱস্থিত এটা চৰকাৰী মুখ্য কাৰ্যালয়ত এক বৃহৎ আক্ৰমণ চলায়। এই আক্ৰমণত কমেও ১০ জন লোক নিহত হয়। তদুপৰি, ৰাজধানী কিয়েভৰ মুখ্য দূৰদৰ্শন টাৱাৰত ৰাছিয়াৰ এয়াৰ ষ্ট্ৰাইকত পাঁচজন লোক নিহত হয়। দূৰদৰ্শন টাৱাৰত হোৱা এয়াৰ ষ্ট্ৰাইকৰ ফলত দূৰদৰ্শনৰ সম্প্ৰচাৰ বন্ধ হৈ পৰে। ইপিনে, ৰাজধানী কিয়েভত হোৱা বিমান আক্ৰমণৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি ইউক্ৰেইনৰ ৰাজধানী কিয়েভত থকা ভাৰতীয় দূতাবাস বন্ধ কৰি দিয়া হৈছে।
খবৰ অনুসৰি, কিয়েভত থকা ভাৰতীয় দূতাবাস বন্ধ কৰি দিয়া হৈছে যাতে তাত আৰু কোনো ভাৰতীয় নাথাকে। ইউক্ৰেইনৰ ভাৰতীয় দূতাবাসৰ ৰাষ্ট্ৰদূত আৰু অন্যান্য কৰ্মচাৰীসকলে যুদ্ধবিধ্বস্ত দেশখনৰ পশ্চিম অংশৰ ফালে নিজৰ স্থান সলনি কৰে।
উল্লেখ্য যে, মঙলবাৰে খাৰকিভ চহৰত ৰাছিয়াৰ আক্ৰমণত এজন ভাৰতীয় ছাত্ৰও নিহত হয়। কৰ্ণাটকৰ বাসিন্দা নবীন শেখৰাপ্পা ৰেচন আনিবলৈ দোকানলৈ গৈছিল। তেওঁ ৰেচনৰ বাবে দোকানৰ সন্মুখত শাৰী পাতি থিয় হৈ আছিল, ৰাছিয়াৰ সেনাই এটা প্ৰশাসনিক ভৱনক লক্ষ্য কৰি আক্ৰমণ কৰাত নবীন সেই আক্ৰমণত নিহত হয়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে