May 25, 2022, 12:32 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

খাদ্যৰ সন্ধানত নুমলীগড়ত ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত বনৰীয়া হাতীৰ জাক

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, June 18, 2020
  • 100 Time View

নুমলীগড়ঃ খাদ্যৰ সন্ধানত জনাঞ্চললৈ ওলাই অহা হাতীৰ জাকে আতংকৰ সৃষ্টি কৰিছে নুমলীগড়ত৷ বিগত কেইবাদিন ধৰি জনাঞ্চললৈ ওলাই অহা হাতীৰ জাকে ৩৯নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথৰ দাতিত থিতাপি লৈ থকাত ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথেৰে আহ-যাহ কৰি থকা গাড়ীসমূহে সমস্যাত পৰা পৰিলক্ষিত হৈছে যদিও বন বিভাগে হাতীৰ জাকটোক খেদি পঠিয়াবলৈ কোনো ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা নাই৷

নুমলীগড়ৰ ৩৯নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথৰ বাবাথানৰ দেওপাহাৰত বৃহস্পতিবাৰে হাতীৰ জাকটোৱে পুনৰ ওলাই আহে৷ ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত গজৰাজ ওলাই অহাত দীৰ্ঘ সময় বহু যান বাহন আৱদ্ধ হৈ পৰে। গাড়ীসমূহ শাৰী পাতি থকাৰ সময়তে এজন বাইক আৰোহীলৈ খেদা মাৰি আহিছিল যদিও কথমপি ৰক্ষা পৰে। ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত পাৰ হৈ বহু সময় তহল দি পথটো আবদ্ধ কৰি ৰাখে যদিও এটা সময়ত পথৰ পৰা আতৰি দেওপাহাৰৰ হাবিত সোমায় হাতীৰ জাকটোৱে। সন্ধিয়া প্ৰায়ে হাতীৰ জাকটোৱে ৩৯নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত টহল দিয়ে আতংকৰ সৃষ্টি কৰে যদিও বন বিভাগে পৰাহ দিয়াৰ ব্যৱস্থা কাৰ দেখা নাযায়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে