February 9, 2023, 2:09 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

কৰ ফাঁকি, নিদ্ৰাত বন বিভাগ, কামপুৰ-বৈঠালাংচু পথেৰে প্ৰতিদিনে চলিছে বালি ভৰ্তি ডাম্পাৰ

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, September 6, 2020
  • 95 Time View

কামপুৰঃ নগাঁও জিলাৰ কামপুৰৰ বন বিষয়াৰ চকুত ধুলি দি নিতৌ কামপুৰ-বৈঠালাংচু পথৰে শ-শ ট্ৰাক-ডাম্পাৰ চলি থকাৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈ আহিছে৷ শতাধিক ট্ৰাক-ডাম্পাৰে বালি কঢ়িয়াই কৰ ফাঁকি দি গৈছে৷ অধিক বোজা কঢ়িওৱাৰ লগতে কাৰ্বি আংলং জিলাৰ পৰা অত্যাধিক বালি কঢ়িয়াই অনা ডাম্পাৰৰ দৌৰাত্মই কপিলী দলঙলৈ ভাবুকি অহাৰ সন্দৰ্ভত বাতৰি পৰিবেশন হৈ আহিছে৷

দুদিন পূৰ্বে প্ৰকাশ পোৱা বাতৰিসমূহক সঁচা পতিপন্ন কৰি দুদিন পিছতেই দুখনকৈ বালি ভৰ্তি ডাম্পাৰ জব্দ কৰে কঠিয়াতলী বনাঞ্চলিক বিষয়াই। এতিয়া প্ৰশ্ন উঠিছে কাৰ্বি আংলং সীমান্তৰ পৰা কামপুৰৰ তেতেলী সৰা নিশাৰি দলঙলৈ বিস্তৃত কামপুৰৰ বন আঞ্চলিক বিষয়া কাৰ্যালয়ৰ নাকৰ তলৰে এই এলেকাটোৰ মাজেৰে কেনেদৰে পাৰ হয় এই ডাম্পাৰ সমূহ? নে চকু মুদা কুলিৰ ভাও লৈছে কামপুৰৰ বন আঞ্চলিক বিষয়াৰ কাৰ্যালয়ে।

উল্লেখ্য যে, এই ধৰণে অত্যাধিক বালি কঢ়িয়াই নিয়াৰ ফলত চৰকাৰক বৃহৎ পৰিমাণৰ কৰ ফাঁকি দিয়াৰ লগতে কামপুৰৰ কপিলী দলংখনলৈ ভাবুকি নামি আহিছে। দুৰ্নীতি বিৰোধী, শূন্য সহনশীল নীতি গ্ৰহণ কৰা চৰকাৰখনে কিবা ব্যৱস্থা লবনে? সেয়াই লক্ষ্যণীয় হ’ব৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে