February 1, 2023, 2:35 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

কৰ’নাত আক্ৰান্ত হৈছে নেকি উত্তৰ কোৰিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰপতি কিম জং উন? প্ৰাক্তন কূটনীতিবিদৰ চাঞ্চল্যকৰ দাবী…

Reporter Name
  • Update Time : Monday, August 24, 2020
  • 169 Time View

ছিউলঃ পুনৰ অসুস্থ হৈ পৰিছে উত্তৰ কোৰিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰপতি কিম জং উন। এই চাঞ্চল্যকৰ দাবী কৰিছে দক্ষিণ কোৰিয়াৰ প্ৰয়াত ৰাষ্ট্ৰপতি কিম দায়ে-জুংয়েৰ এগৰাকী প্ৰাক্তন সহযোগীয়ে। এইবাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি কিম জং অসু্স্থ হৈ ক’মা অৱস্থাত থকা বুলিও বাতৰি প্ৰকাশ পাইছে।

তেওঁ দাবী কৰা মতে, গুৰুতৰভাৱে অসুস্থ হৈ পৰা বাবেই কিম জঙে কিছু ক্ষমতা ভগ্নী কিম জং ইয়োৰ হাতত তুলি দিছে। সেয়ে কিম জং ইয়ো দেশখনৰ দ্বিতীয় সবাতোকৈ ক্ষমতাশালী ব্যক্তি হৈ পৰা বুলিও মন্তব্য কৰিছে দক্ষিণ কোৰিয়াৰ প্ৰয়াত ৰাষ্ট্ৰপতিৰ সহযোগীগৰাকীয়ে। যদিহে দাবী কৰা ধৰণে সঁচাকৈয়ে কিম জং উনৰ পিছত কিম জং ইয়োই ক্ষমতা লাভ কৰে তেন্তে দেশখনে প্ৰথমবাৰৰ বাবে লাভ কৰিব এগৰাকী মহিলা ৰাষ্ট্ৰপতি।

এটি ছ’চিয়েল মিডিয়া পোষ্টত দক্ষিণ কোৰিয়াৰ প্ৰয়াত ৰাষ্ট্ৰপতি কিম দায়ে-জুংয়েৰ একালৰ সহযোগী তথা প্ৰাক্তন কূটনৈতিক বিষয়া ছাং চং মিনে লিখিছে, ‘উত্তৰ কোৰিয়াৰ শাসকসকলে সহজে ক্ষমতা কাকো এৰি নিদিয়ে। একমাত্ৰ গুৰুতৰ ৰোগ হ’লে বা সেনাৰ অভ্যুত্থান হ’লেহে পদ এৰি দিয়ে। অতীতত দেশখনৰ কোনো শাসকে স্বাভাৱিক অৱস্থাত শাসনভাৰ নিজৰ বাদে কাকো তিলমানো এৰি দিয়া নাই। গতিকে ভগ্নী কিম জং ইয়োৰ হাতত কিমে শাসনৰ বহু দায়িত্ব এৰি দিয়াৰ পৰা এয়া বুজিব পাৰি যে কিম জং গুৰুতৰভাৱে অসুস্থ।’

ইয়াৰ পূৰ্বেও কিম জং উন অসুস্থ হৈ পৰা বুলি দাবী কৰি অহা প্ৰাক্তন কূটনীতিবিদগৰাকীয়ে আৰু কৈছে যে এইবাৰ কিম জং অসুস্থ হৈ ক’মা অৱস্থাত চিকিৎসাধীন হৈ আছে। একাংশ লোকে কিম জং কৰ’না ভাইৰাছত আক্ৰান্ত হৈছে বুলি কৰা মন্তব্যকো তেওঁ পোনছাটে নুই কৰা নাই। অৱশ্যে কিম জং উন কৰ’নাত আক্ৰান্ত হৈছে নে নাই সেয়া তেওঁ এই পৰ্যন্ত জানিব পৰা নাই বুলিও মন্তব্য কৰিছে।

উল্লেখ্য যে প্ৰায় ৬ মাহ পূৰ্বে কিম জং অসুস্থ হৈ পৰাৰ বাতৰি প্ৰকাশ পাইছিল আন্তৰ্জাতিক সংবাদ মাধ্যমত। ইয়াৰ পিছত বহুদিন ধৰি কিম জঙক ৰাজহুৱা কোনো অনুষ্ঠানত দেখা পোৱা হোৱা নাছিল। এই লৈ ব্যাপক চৰ্চা চলাৰ অন্তত উত্তৰ কোৰিয়াই ফটো ৰাজহুৱা কৰি কিম জং যে সুস্থ তাৰ প্ৰমাণ দিছিল যদিও কোনো ভিডিঅ’ মুকলি নকৰাত বিশ্ববাসী এই লৈ পতিয়ন যাব পৰা নাছিল। আনকি মাৰ্কিন চোৰাংচোৱা সংস্থাসমূহেও কিম জং গুৰুতৰভাৱে অসুস্থ হৈ পৰা বুলি দাবী কৰা পৰিলক্ষিত হৈছিল।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে