February 1, 2023, 2:18 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

কোকৰাঝাৰত বুদ্ধ জয়ন্তী পালনঃ বুদ্ধৰ শিক্ষা-জ্ঞানৰ পোহৰেৰে আলোকিত হ’বলৈ আহ্বান

Reporter Name
  • Update Time : Monday, May 16, 2022
  • 41 Time View

কোকৰাঝাৰঃ কোকৰাঝাৰ জিলাৰ ভাৰত-ভূটান সীমান্তৰ সৰলপাৰাত অখিল ভাৰতীয় মহায়ান বৌদ্ধ মানীপা সংঘৰ উদ্যোগত জিয়াং ছুপ ছইলিং গুম্পাত (বৌদ্ধ মঠত) আজি ভগৱান বুদ্ধৰ ২৫৬৬ সংখ্যক বুদ্ধ জয়ন্তী দিনজোৰা কাৰ্যসূচীৰে উদযাপন কৰে। সৰলপাৰাৰ জিয়াং ছুপ ছইলিং গুম্পাৰ ধৰ্মগুৰু লাকপা চিৰিঙৰ নেৰ্তৃত্বত বুদ্ধ জয়ন্তী উপলক্ষে পৱিত্ৰ ধৰ্মগ্ৰন্থ মূৰত লৈ ভক্তপ্ৰাণ ৰাইজে বৌদ্ধ মঠৰ পৰিসৰৰ পৰা সৰলপাৰা গাঁও পৰিভ্ৰমন কৰে। কাৰ্যসূচী অনুসৰি ৰাতিপুৱা ধ্যান আৰু প্ৰাৰ্থনা, বন্তি প্ৰজ্বলন অনুষ্ঠান সম্পন্ন হয়। ইপিনে কাৰ্যসূচী অনুসৰি পঞ্চশীলৰ পতাকা উত্তোলন কৰে অখিল ভাৰতীয় মহায়ান বৌদ্ধ মানীপা সংঘৰ সম্পাদক সন্তোষ পাখৰিনে। পতাকা উত্তোলন কৰি সন্তোষ পাখৰিনে কয় যে বুদ্ধ ধৰ্মৰ মহান বাণী যুগে যুগে প্ৰাসংগিক হৈ আহিছে আৰু ভৱিষ্যতেও বুদ্ধ ধৰ্মৰ মহান বাণীসমুহৰ প্ৰাসংগিকতা থাকিব। বুদ্ধৰ শিক্ষা আৰু জ্ঞানৰ পোহৰেৰে আলোকিত হ’বলৈ সকলোৰে প্ৰতি আহ্বান জনাইছে অখিল ভাৰতীয় মহায়ান বৌদ্ধ মানীপা সংঘৰ সম্পাদক সন্তোষ পাখৰিনে। আজিৰ ভক্তিভৰা অনুষ্ঠানত অখিল ভাৰতীয় মহায়ান বৌদ্ধ মানীপা সংঘৰ উপ সভাপতি ৰুলু লামাকে ধৰি আন বহু বিশিষ্ট অতিথিয়ে অংশগ্ৰহণ কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে