May 25, 2022, 12:14 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

কোকৰাঝাৰত দুৰ্ঘটনাত পতিত ক’ৰোনা যুঁজাৰু

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, June 17, 2020
  • 67 Time View

কোকৰাঝাৰঃ কোকৰাঝাৰ জিলাৰ বালাজান উপ-আৰক্ষী চকীৰ অন্তৰ্গত বালাগাঁৱৰ কেন্দ্ৰীয় প্ৰযুক্তিবিদ্যা প্ৰতিষ্ঠানৰ পথ দুৰ্ঘটনা সংঘটিত হৈ দুগৰাকী লোক গুৰুতৰ ভাৱে আহত হয়। জানিব পাৰ মতে, স্কুটী আৰু মটৰচাইকেলৰ মাজত সংঘৰ্ষৰ লগাত দুয়োগৰাকী লোক আহত হৈছে।

এএচ-১৬-ই-৩২৬০ নম্বৰৰ এখন স্কুটী বালাগাঁও অভিমুখে আহি থকা অৱস্থাত একেদিশৰ পৰা আহি থকা এএচ-১৫-ডি-২৫৫৯ নম্বৰৰ মটৰচাইকেলে তীব্ৰ বেগত খুন্দা মাৰে।

স্কুটী আৰু মটৰচাইকেলৰ মাজত হোৱা সংঘৰ্ষ লগাৰ ফলত দুয়োগৰাকী চালকে গুৰুতৰভাৱে আহত হয়। আহত হোৱা স্কুটীৰ চালকগৰাকী ডিয়াঝিজৰী গাঁৱৰ তথা কোকৰাঝাৰ ৰূপনাথ ব্ৰহ্ম অসামৰিক চিকিৎসালয়ৰ চতুৰ্থ বৰ্গৰ কৰ্মচাৰী মনোৰঞ্জন ব্ৰহ্ম (৫১) আৰু মটৰচাইকেলৰ চালকগৰাকী পুৱ জাওলিয়াপাৰাৰ অমৰ আলিৰ সন্তান সহিদুল আলি (১৯)।

প্ৰাপ্ত তথ্য অনুসৰি ডিয়াঝিজৰী গাঁৱৰ তথা কোকৰাঝাৰ ৰূপনাথ ব্ৰহ্ম অসামৰিক চিকিৎসালয়ৰ চতুৰ্থ বৰ্গৰ কৰ্মচাৰী মনোৰঞ্জন ব্ৰহ্মই ক’ৰোনা ডিউটি সামৰি স্কুটীৰে ঘৰলৈ উভতাৰ পথত বালাগাঁৱত পিছপিনৰ পৰা এএচ-১৫-ডি-২৫৫৯ নম্বৰৰ মটৰচাইকেলৰ চালকজনে স্কুটীখনক প্ৰচণ্ড জোৰেৰে খুন্দা মাৰে।

দুৰ্ঘটনাৰ সময়ত মনোৰঞ্জন ব্ৰহ্মই নিজ ঘৰলৈ বুলি গড়কাপ্তানি পথৰ পৰা সোঁহাতে টাৰ্ণ লৈছিল আৰু স্কুটীৰ পিছে পিছে আহি থকা মটৰচাইকেলৰ চালকে নিয়ন্ত্ৰণ ৰাখিব নোৱাৰি স্কুটীখনক পিছপিনৰ পৰা খুন্দা মাৰে। ফলত দুয়োজনে গুৰুতৰভাৱে আঘাতপ্ৰাপ্ত হয় আৰু কোকৰাঝাৰ অসামৰিক চিকিৎসালয়লৈ চিকিৎসাৰ বাবে প্ৰেৰণ কৰা হয়। পিছত ব্ৰহ্মৰ অৱস্থা সংকটজনক হৈ পৰাত উন্নত চিকিৎসাৰ বাবে এমআৰএম নাৰ্ছিংহোমলৈ প্ৰেৰণ কৰা হয়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে