February 1, 2023, 1:07 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

কোকৰাঝাৰত এবিএমছুৰ প্ৰতিষ্ঠা দিৱস পালন, এনআৰচিৰ পুনঃনিৰীক্ষণৰ নামত বাৰাম্বাৰ হাৰশাস্তি নচলিব

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, April 10, 2022
  • 119 Time View

কোকৰাঝাৰঃ সদৌ বিটিচি সংখ্যালঘু ছাত্ৰ সন্থা চমুকৈ এবিএমছুৱে সংগঠনটোৰ সপ্তদশ বাৰ্ষিক কেন্দ্ৰীয় প্ৰতিষ্ঠা দিৱস আজি দিনজোৰা কাৰ্যসূচীৰে কোকৰাঝাৰ সদৰ চহৰৰ নাতিদূৰৈৰ ভোটগাঁৱত উদযাপন কৰে৷ কোকৰাঝাৰ জিলা সমিতিৰ উদ্যোগত আজি পুৱা ছাত্ৰ সংগঠনটোৰ ভোটগাঁৱস্থিত মুখ্য কাৰ্যালয়ত এবিএমছুৰ সাংগঠনিক পতাকা উত্তোলনেৰে প্ৰতিষ্ঠা দিৱসৰ কাৰ্যসূচীৰ শুভাৰম্ভ কৰে এবিএমছুৰ কেন্দ্ৰীয় সভাপতি আশ্ৰাফুল ইছলামে৷ প্ৰতিষ্ঠা দিৱসৰ সতে সংগতি ৰাখি সমূহীয়া দোৱা আৰু বিয়লি মুকলি সভাও শংকৰ আজান ভৱনত অনুষ্ঠিত হয়৷ এবিএমছুৰ কেন্দ্ৰীয় সভাপতি আশ্ৰাফুল ইছলামে পৰিচালনা কৰা মুকলি সভাত এবিএমছুৰ প্ৰতিষ্ঠাপক সভাপতি মইনুল হক, এবিএমছুৰ সাধাৰণ সম্পাদক টাইছন হুচেইন আৰু আমন্ত্ৰিত অতিথি হিচাপে নামনি অসম উকীল সন্থাৰ সভাপতি এন.আই চৌধুৰী, সদৌ ভাৰত ছাত্ৰ সন্থাৰ সভাপতি সুব্ৰত তালুকদাৰ আৰু কোকৰাঝাৰ ছোৱালী মহাবিদ্যালয়ৰ অধ্যক্ষ ড০ আজিজুৰ ৰহমান, এবিএমছুৰ মুখ্য উপদেষ্টা জবান আকন্দ আৰু জিলা সভাপতি নজৰুল ইছলাম উপস্থিত থাকে৷ সাংবাদিকৰ আগত এবিএমছুৰ সভাপতি আশ্ৰাফুল ইছলামে অসমত ধৰ্মীয় সংখ্যালঘু সম্প্ৰদায়ক সন্দেহজনক নাগৰিক বুলি তুচ্ছ-তাচ্ছিল্য কৰি অৱমাননা কৰা কাৰ্যকলাপক কঠোৰ ভাষাৰে নিন্দা কৰে। নামনি অসমৰ ধুবুৰী জিলাত উগ্ৰ হিন্দুত্ববাদী নেতাই ১২ লাখ বাংলাদেশী থকা বুলি কৰা মন্তব্যৰ প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰি আশ্ৰাফুল ইছলামে এনআৰচি আৰু ভাৰত বাংলাদেশ সীমা সুৰক্ষিত কৰিবলৈ আহ্বান জনায়৷ আনহাতে কেন্দ্ৰীয় সাধাৰণ সম্পাদক সম্পাদক টাইছন হুছেইনে বিজেপি আৰু প্ৰমোদ বড়ো নেতৃত্বাধীন বিটিচিৰ চৰকাৰখনকো ক্ষুৰধাৰ সমালোচনা কৰি প্ৰমোদ বড়োক জনগোষ্ঠীৰ আশা আকাংক্ষা পুৰণত সমূলি ব্যৰ্থ হোৱা বুলি মন্তব্য কৰি প্ৰমোদ বড়োক প্ৰতাৰক নেতা বুলি আখ্যা দিয়ে৷ বিটিআৰ অঞ্চলৰ ভূমিৰ অধিকাৰ আৰু নিৰাপত্তা ব্যৱস্থা সুনিশ্চিত কৰিবলৈ এবিএমছু দৃঢ় প্ৰতিজ্ঞ আৰু ৰমজান মাহৰ পিছত তীব্ৰতৰ আন্দোলণত নমাৰ হুংকাৰ দিয়ে৷ এনআৰচিৰ পুনঃনিৰীক্ষণ কৰিলে সেয়া হ’ব জনতাৰ ওপৰত কৰা বাৰাম্বাৰ হাৰশাস্তি আৰু সেয়া কোনোপধ্যে সহ্য কৰা নহ’ব বুলি মন্তব্যৰে টাইছন হুছেইনে। উল্লেখ্য যে, এবিএমছুৰ কেন্দ্ৰীয় প্ৰতিষ্ঠা দিৱসৰ সতে সংগতি ৰাখি সন্ধিয়া সমূহীয়া ইফতাৰো কৰে ছাত্ৰ সংগঠনটোৱে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে