February 2, 2023, 4:31 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

কোকলাবাৰী এৰিলে প্ৰমোদ বড়োৱেঃ ৮ জুনত কোকলাবাৰী সমষ্টিত নিৰ্বাচন

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, May 12, 2022
  • 59 Time View

জল্পনা-কল্পনাৰ অন্ত পেলাই বিটিচিৰ এটা সমষ্টিত অনুষ্ঠিত হ’ব উপ-নিৰ্বাচন৷ ২২নং কোকলাবাৰী (এছটি) সমষ্টিত নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ’ব৷ বিগত পৰিষদীয় নিৰ্বাচনত বিপিএফৰ প্ৰাৰ্থী ধীৰেন বড়োক পৰাস্ত কৰি ইউপিপিএলৰ সভাপতি প্ৰমোদ বড়োৱে জয়ী হৈছিল সমষ্টিটোত৷ প্ৰমোদ বড়োৱে আন এটা সমষ্টি গৈবাৰীত জয়ী হয়৷ দুটা সমষ্টিত জয়ী হোৱাৰ ফলত পূৰ্বেই নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া আছিল যদিও বিভিন্ন কাৰণত সমষ্টিটোত নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হোৱা নাছিল৷ যাৰ ফলত আজি ৰাজ্যিক নিৰ্বাচন আয়োগে ২২নং কোকলাবাৰী (এছটি) সমষ্টিত নিৰ্বাচনৰ দিন ঘোষণা কৰে৷ বিটিচিৰ ২২নং কোকলাবাৰী সমষ্টিত ৮ জুনত নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ’ব৷ ১২ জুনত হ’ব ভোট গণনা। ২৩ মে’ত মনোনয়ন পত্ৰ দাখিলৰ অন্তিম দিন আৰু ২৪ মে’ত মনোনয়ন পত্র পৰীক্ষা কৰিব নিৰ্বাচন বিভাগে। ২৬ মে’ পৰ্যন্ত মনোনয়ন পত্র প্রত্যাহাৰৰ অন্তিম দিন। সমষ্টিটোত মুঠ ভোট কেন্দ্র ৯০৬টা। ইয়াৰে ভিতৰত ৫৭টা ভোট কেন্দ্র অতি স্পৰ্শকাতৰ।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে