January 30, 2023, 9:23 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

কৈৱৰ্ত সাহিত্য-সাংস্কৃতিক সভাৰ নগাঁও জিলা সমিতি গঠন

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, April 10, 2022
  • 143 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ অসমৰ ভূমিপুত্র কৈৱৰ্ত সকলৰ অন্যতম সামাজিক অনুষ্ঠান কৈৱৰ্ত সাহিত্য আৰু সাংস্কৃতিক সভা অসমৰ নগাঁও জিলা সমিতিখন দেওবাৰে গঠণ কৰা হয়। সেই উদ্দেশ্যে নগাঁও চহৰৰ ফৌজদাৰিপট্টি বৰ নামঘৰ প্ৰাংগনত অনুষ্ঠিত প্ৰতিনিধি মূলক সভাত সভাপতিত্ব কৰে অনুষ্ঠানটিৰ কেন্দ্ৰীয় সমিতিৰ সভাপতি, বিশিষ্ট সাহিত্যিক সুতৰাম দাসে। সভাত সাংগঠনিক দিশৰ ওপৰত বক্তব্য ৰাখে সাহিত্যিক পেঞ্চনাৰ সত্যহাস দাস, কেন্দ্ৰীয় সমিতিৰ উপ সভাপতি হেমন্ত কুমাৰ দাস, কাৰ্যকৰী সভাপতি তিলক চন্দ্ৰ দাস, ভদ্ৰকান্ত দাস, অজিত প্ৰতিম দাস, মুকুণ্ড দাসে। কেন্দ্ৰীয় সাধাৰণ সম্পাদক জিতুল দাসে উদ্দেশ্য ব্যাখ্যা আৰু সহকাৰী সম্পাদক কমল দাসে আঁত ধৰা এই সভাতে সমগ্ৰ নগাঁও জিলাৰ সকলো কৈৱৰ্ত গাঁৱক সামৰি কৈৱৰ্ত সাহিত্য আৰু সাংস্কৃতিক সভাৰ নগাঁও জিলা সমিতি গঠনৰ পোষকতা কৰি ৰেৱ দাসক সভাপতি, হেমপদ দাস আৰু মুকুণ্ড দাসক উপ সভাপতি, ৰাহুল দেৱ বৰদলৈক সম্পাদক, জ্যোতিকা দাস আৰু পল্লৱ কুমাৰ দাসক সহ সম্পাদক হিচাবে লৈ এখনি জিলা সমিতি গঠন কৰে। এই সভাতে অহা ১৬ মেত হব লগা মহীয়সী নাৰী সতী ৰাধিকা উৎসৱটি নগাঁৱতে কেন্দ্ৰীয় ভাৱে উদযাপনৰ বাবে প্ৰস্তুতি কৰা বুলি সংবাদ মাধ্যমক জনায়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে