May 25, 2022, 12:52 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

কোৱাৰাণ্টাইন হৈ ঘৰলৈ অহা যুৱকৰ দেহত ধৰা পৰিল পজিটিভ, বোকাখাতত আতংক

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, June 11, 2020
  • 92 Time View

বোকাখাতঃ বোকাখাতৰ চিএনবি মহাবিদ্যালয়স্থিত কোৱাৰাণ্টাইন কেন্দ্ৰত কোৱাৰাণ্টাইন হৈ ঘৰলৈ অহা এজন যুৱকৰ শৰীৰত কোৱিড-১৯ ধৰা পৰাৰ ঘটনাই বোকাখাতত আতংকৰ সৃষ্টি কৰিছে৷ কোৱিড-১৯ ধৰা পৰা যুৱকজন বোকাখাত মহকুমাৰ কুৰুৱাবাহীৰ ৰঙাগড়াপাৰ গাঁৱৰ সাধন দাস বুলি জানিব পৰা গৈছে৷ সাধন দাসে গুজৰাটৰ পৰা আহি বিগত ১৫ দিন বোকাখাতৰ চিএনবি মহাবিদ্যালয়ত কোৱাৰাণ্টাইন হৈ আছিল৷

কোৱাৰাণ্টাইনৰ সময় উকলি যোৱাত যোৱা ১০ জুনত যুৱকজনক প্ৰশাসনে গাড়ীৰে ৰঙাগড়াপাৰস্থিত নিজ ঘৰত থৈ গৈছিল৷ কিন্তু আজি দুপৰীয়া যুৱকজনক বোকাখাতৰ আৰক্ষীয়ে মহকুমা দণ্ডাধীশৰ উপস্থিতিত ১০৮ এম্বুলেন্সেৰে গোলাঘাটলৈ প্ৰেৰণ কৰাত সমগ্ৰ অঞ্চলটোতে চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি হয়৷

যুৱকজনে যোৱা নিশা পৰিয়ালৰ লগত কটোৱাৰ লগতে বন্ধুৰ সৈতেও আড্ডা মাৰিছিল৷ বোকাখাত মহকুমা প্ৰশাসনে সম্প্ৰতি সাধন দাসৰ বাসগৃহ কণ্টেইনমেন জ’ন হিচাবে ঘোষণা কৰিছে৷ সাধন দাসৰ নমুনা পূৰ্বে পৰীক্ষা যদি কৰা হৈছিল নে নাই তাকেই লৈ উত্থাপন হৈছে৷ যদি কোৱিড-১৯ৰ পৰীক্ষা কৰিছিল আৰু ফলাফল অহাই নাছিল তেন্তে যুৱকজনক কিয় নিজৰ ঘৰত আহিব দিয়া হৈছিল বুলি স্থানীয় লোকে প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰিছে৷

উল্লেখ্য যে, কুৰুৱাবাহী তিনিআলিৰ হোম কোৱাৰাণ্টাইন হোৱা নিধি গুপ্তা নামৰ এগৰাকী ছাত্ৰীৰ শৰীৰতো কোৱিড-১৯ ধৰা পৰিছিল৷ সম্প্ৰতি সাধন দাস আৰু নিধি গুপ্তাক গোলাঘাটত চিকিৎসা কৰি থকা হৈছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে