February 1, 2023, 2:27 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

কোভিডকালত সহায় নকৰি এতিয়া জৰিমনা বিহিছেঃ ৪৮ ঘণ্টীয়া চকা বন্ধ ঘোষণা মটৰ শ্ৰমিকৰ

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, March 22, 2022
  • 141 Time View

বিগত দুবছৰীয়া কোভিডকালত মটৰ শ্ৰমিকক চৰকাৰে কোনো ধৰণৰ সাহায্য প্ৰদান নকৰাত সদৌ অসম মটৰ শ্ৰমিক সন্থাই ৪৮ ঘণ্টীয়া চকা বন্ধ ঘোষণা কৰিছে৷ বাণিজ্যিক বাহনৰ চালক আৰু কণ্ডাক্টৰসকলে তীব্ৰ আৰ্থিক দুৰৱস্থাৰ সন্মুখীন হোৱাৰ অভিযোগ আনি চৰকাৰে কোনোধৰণৰ সহায় নকৰাৰ লগতে চৰকাৰ ব্যৰ্থ হোৱাৰ অভিযোগ আনি বন্ধৰ সিদ্ধান্ত লয়৷ ৰাজহুৱা পৰিবহন ২৮ আৰু ২৯ মাৰ্চত ৰাস্তাৰ পৰা আঁতৰি থাকিব। সদৌ অসম মটৰ শ্ৰমিক সন্থাই সমানে বাণিজ্যিক মটৰৰ কৰ্মী, মালিকসকলক ৰাজ্য চৰকাৰে অত্যাচাৰ কৰাৰো অভিযোগ আনি দুদিনীয়া ধৰ্মঘটৰ আহ্বান জনাইছে। বিবৃতিত যোগে কয় যে কোভিডকালত লকডাউনৰ ফলত যোৱা দুবছৰত তীব্ৰ আৰ্থিক দুৰ্দশাৰ সন্মুখীন হোৱা বাণিজ্যিক বাহনৰ চালক আৰু কণ্ডাক্টৰসকলক কোনোধৰণৰ সমৰ্থন প্ৰদান কৰাত ব্যৰ্থ হৈছে অসম চৰকাৰ। লকডাউনৰ বাবে বাহনৰ পৰা কোনো উপাৰ্জনৰ পৰিৱৰ্তে লোকচানৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হৈছিল। চৰকাৰে অৱকাশ দিয়াৰ সলনি বাহনৰ ওপৰত জৰিমনা আৰু কৰ আৰোপ কৰি আছে। বিধানসভাত এখন মটৰ শ্ৰমিক কল্যাণ আঁচনি প্ৰৱৰ্তন কৰা হৈছিল কাৰ্যকৰী হোৱা নাই। কোনো বিত্তীয় সমৰ্থন অবিহনে চৰকাৰে কৰা এনে কাম অতিকৈ গৰিহণাযোগ্য।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে