February 1, 2023, 1:15 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

কেন্দ্ৰীয় শাসিত লাদাখত চীনে ৩৮ হাজাৰ বৰ্গ কিলোমিটাৰ এলেকা দখল কৰি ৰাখিছে

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, September 17, 2020
  • 77 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ কেন্দ্ৰীয় শাসিত লাদাখত চীনে ৩৮ হাজাৰ বৰ্গ কিলোমিটাৰ এলেকা দখল কৰি ৰাখিছে বুলি সদনত তথ্য দাঙি ধৰে প্ৰতিৰক্ষামন্ত্ৰী ৰাজনাথ সিঙে৷ সংসদৰ বৰ্ষাকালীন অধিবেশনত চীন ভাৰতৰ সীমা সংঘাতৰ চৰ্চাই বিশেষ স্থান লাভ কৰাৰ সময়তে বৃহস্পতিবাৰে বিৰোধী দলে উত্থাপন কৰা এক প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দি প্ৰতিৰক্ষামন্ত্ৰী ৰাজনাথ সিঙে কয় যে কেন্দ্ৰীয় শাসিত লাদাখত চীনে ৩৮ হাজাৰ বৰ্গ কিলোমিটাৰ এলেকা দখল কৰি ৰাখিছে৷ বুধবাৰে সদনত প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰী ৰাজনাথ সিঙে চীন-ভাৰতৰ সংঘাত সন্দৰ্ভত বিবৃতি দিয়াৰ পিছতে সীমান্তত চীনৰ দখল সন্দৰ্ভত বিশেষ চৰ্চা লাভ কৰে৷

তাৰ মাজতে বৃহস্পতিবাৰে ৰাজ্যসভাত পুনৰ মন্তব্য প্ৰকাশ কৰি প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰী ৰাজনাথ সিঙে৷ ৰাজনাথ সিঙে কয় যে অৰুণাচলৰ ৯০ হাজাৰ বৰ্গ কিলোমিটাৰ এলেকা চীনৰ বুলি দাবী কৰিছে৷ ৰাজ্যসভাত সিঙে কয় যে কেন্দ্ৰীয় শাসিত লাদাখত চীনে ৩৮ হাজাৰ বৰ্গ কিলোমিটাৰ এলেকা দখল কৰি ৰাখিছে৷ ইয়াৰ লগতে তথাকথিত Sino-Pakistan Boundary Agreement অনুযায়ী পাক অধিকৃত কাশ্মীৰৰ ৫১৮০ বৰ্গ কিলোমিটাৰ এলেকা পাকিস্তানে চীনক দিয়াৰ কথাও উল্লেখ কৰে ৰাজনাথ সিঙে৷

বৃহস্পতিবাৰে ভাৰত-চীন সন্দৰ্ভত প্ৰতিৰক্ষামন্ত্ৰীগৰাকীয়ে আৰু কয় যে বিশ্বৰ কোনো শক্তিয়ে লাদাখত ভাৰতৰ সেনাৰ টহল দিয়াত বাধা দিব নোৱাৰে৷ ভাৰতীয় সেনাৰ টহলৰ বাবেই চীনৰ সৈতে সংঘাত হৈছে৷ পূৰ্ব লাদাখত ভাৰতীয় সেনা বাহিনীৰ টহলদাৰীৰ ধৰণ বিন্দুমাত্ৰাও পৰিবৰ্তন নহয় বুলি বিৰোধীৰ প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দি স্পষ্ট কৰে প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰী ৰাজনাথ সিঙে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে